R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tartu Milli viljapunkris hukkus kaks töötajat

Facebook
Comments 1

Eile hommikul kutsuti päästjad appi Tartu Milli territooriumile, kus oli viljamahutis vilja alla jäänud kolm meest, kellest päästa õnnestus vaid üks.

Päästeameti valvepressiesindaja Johannes Merilai kinnitas Tartu Postimehele, et väljakutse saabus kella 9.28 paiku. Sündmusele reageerisid päästjad Tartu ja Annelinna komandost. Päästjate saabudes selgus, et punkris, kus hoiti 150 tonni vilja, oli kolm inimest märja vilja alla jäänud. Päästjad alustasid nööripäästesüsteemide moodustamisega. Üks meestest oli end nööriga julgestanud ja tema saadi kätte küllaltki kiiresti, kell 10.19. Esialgsetel andmetel pääses ta vigastusteta. Kella 11.07 ajal toodi välja ka üks hukkunu. Kolmandat meest ei olnud veel eile õhtupoolikuks leitud.

Päästetöid raskendab asjaolu, et punker on vilja täis ja vili võib taas variseda. Tasapisi võetakse vilja punkrist välja, et päästetöötajad ise ohtu ei satuks. Nähtavust halvendab ka viljatolm.

Facebook
Comments 1
Tagasi üles