Sisukord
Eesti
Postimees
15.08.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Boris: kirega ja lutsukivina ehk maarott vee peal Horoskoop Leedo sõnul olid nad Saksamaal kahjumiga arvestanud Endine soovolinik peab maksma 300 eurot trahvi (5) Tagakülg Väiketalunikud kraabivad põllult Urmase mädaheina (6) Eesti lühiuudised Varul: me ei taotle reformi seiskamist (1) Haldusreformi saatus on libisemas riigikohtu kätesse (2) Kiviaiast vulpsasid välja pea kahemeetrised maod 15.08 Esikaas Male Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Mälumäng Vihm kastis Paides arvamusi Majandus Johan Dennelind: eestlased on maailma nõudlikemad kliendid (1) Brasiilia - endisest tiigrist miljonite töötuteni (1) Eestlase tooted on Brasiilias ihaldusobjektiks Välismaa Endised vangid olid tihti Stalini suhtes leplikud Kuidas 13 aastat vangilaagrit ei pannud Stalinit vihkama (3) Välismaa lühiuudised 15.08 Arvamus Juhtkiri: Venemaa augustineedus (2) Igor Gräzin: riigiäride hallid varjundid (26) Priit Pullerits: rikutud elamus (13) Kristina Potapova: millega tegelevad Venemaa finantseeritud organisatsioonid Euroopa Liidus? (16) Päeva karikatuur: Putini olümpiatraditsioonid Philippe Jourdan: veel kord Püha Rita kirikust Postimees 1991. aastal: valitsuskoalitsioonis kaks vene fraktsiooni Kultuur Armastus muudab maailma... Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Sport Ragnar Klavan edukast debüüdist: ega mul Arsenalist kahju ei ole Täna võistlevad Kolm maadlejat kolmel päeval medalijahil Peep Pahv: põlvkondade vahetuse valus dilemma (1) Õed Luiged said Kanterilt abi ja tantsisid maratoni finišis sambat Taimsoo puhkab spordist firmat juhtides ja langevarjuga hüpates Kurb, et medal rööviti, rõõm, et maailma tipus Michael Phelps lõpetas 23 kuldmedaliga Tolmoff lõpetas karjääri vägeva võiduga olümpial ja otsib uut hobi Tartu Kaks meest hukkus märjas viljas. Rasked küsimused on õhus Neljajalgsete pidu Ülenurmes Peidetud pannoos leidus torkeauke Mulgipuder mekib ka itaallastele Raadi konkursi võitis tagurpidi maja idee Kopp haukas seina järel seina Priit Pullerits: petised nurka! Korporandid kohtuvad igaveses õllelauas Sportijad pääsevad peagi taas jooksurajale Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Boris: kirega ja lutsukivina ehk maarott vee peal

3 min lugemist
Maapoisina juhuslikult surfamise peale sattunud Boris tahaks Eestis sel ala kõrgele kohale jõuda, kaitseliidus õpetab ta seda ala lastelegi. FOTO: Sander Ilvest

Eesti-ukraina verd Boris Ljubtšenko räägib, et tahaks näha 30-meetrist lainet. «Ma ei tea, kas julgeksin sellele sõitma minna, aga näha tahaks,» ütleb ta ja tema elavad silmad tarduvad unistusehetkeks, mõeldes end kaugele Portugali rannikule.

Tellijale Tellijale

«Olen puhas maarott,» tuleb Tamsalust pärit Boris tagasi tuulisesse Eestimaa õhtusse. Kohtume Tallinnas Telliskivis ühes hipilikus pubis, kui Boris on teel Hiiumaalt oma viimaste aastate koju Väike-Maarjasse. Alustuseks teatab ta, et kolib peagi Hiiumaale, sest ta on leidnud sealt imeilusa heledapäise põlishiidlannast Liisa. Ja Hiiumaa Ristna rand on teatatavasti surfarite paradiis Eestis ning just olid seal sellised tuuled ja lained, millest iga lainelaudur unistab.

Boris on oma ema-isa ainukene, väga oodatud poeg. Tüüpiline segapere, kus üks vanem oli tulnud välismaalt. «Nõukogude Liidust,» täpsustab Boris 25-aastase jaoks välismaa mõiste. Boris ei olnud kindlasti mitte kõige kergem poiss üles kasvatada. «Algus oli päris hea, aga viiendas-kuuendas klassis hakkas juba allapoole minema,» võtab Boris siira otsekohesusega oma lapsepõlve kokku.

13.08.2016 16.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto