Sisukord
Kultuur
Postimees
15.02.2020
Eesti Postimehel kaheksa kujundusauhinna kandidaati Eesti Rahva Muuseum muinsuskaitse alla (2) Kodu panti – rikkus paistab (5) Majandus Stockmann hakkab jalgu alla saama LHV päästis konkurendi aktsionärid plindrist Merko vähendab järsult dividende TS Laevad kavandab uue parvlaeva ostu, rahvas tahab silda (8) Välismaa Postimees Müncheni julgeolekukonverentsil: Vene rünnaku võimalust võetakse realistlikult (19) Renzi ja Di Maio lammutavad Itaalia valitsust (1) Aasias vahetati valentinipäevaõrnusi näomaski varjus Arvamus Juhtkiri: korralagedus taksonduses (2) Herman Kelomees: Kaja, nii ei saa rallit sõita! (9) Köidete kaupa vaimuvara Poliitilisest pärandist loobuja Ida-Aasia imemees Luba kartmatult kihutada (2) Kultuur Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) Sport Kas Evansi närv ja auto peavad vastu? Mart Soidro kolumn: vesine värk Oja ja Talihärm punktikohal Esimene Eesti mäesuusataja pääseb MK-sarja Saaremaa võrkpallurid teenisid matši täieliku tippklubiga Kliima Üheksa kliimamurrangut, mida tagasi pöörata ei saa (5) AK Soomeugrilase minapilt ja vallutaja pilk (2) Digikultuur. Digitaalse ajalookultuuri sünd (2) NÄDALA PLAAT: Lill ühes, nuga teises käes Aja auk. Laulame keha elektrilist Juurikas. Kiri Stenbocki majast Juurikas. Millest mõelda seksi ajal? Juurikas. Viimane veerg Arter Toomas Sulling: Osa soomlasi pidas seda häbiplekiks, et Soome inimene tuleb meile operatsioonile (7) Kuidas pimedad näeksid teatrit ja kurdid kuuleks laulupidu? Viimnepäev (2) Appi, huntide pealetung! Kas varsti lapsed neil hambus? (13) Roosa, pikajalgne Bob äratab südametunnistusi Antarktika 200 – värske peatükk Eesti mereajaloos ehk albatrossitiibadega suitsupääsukesed (1) Priit Pullerits: kus ja millega «Talve» film eksib? (5) Vastlasupp läheb aina rohelisemaks ja kergemaks (3) Pittsburgh – teras, ketšup ja Andy Warhol Otse silmapiirini ja siis paremale. Helsingi motomessist, ja mitte üksnes mootorratturitele Stiilne viis hulluks minna Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Armastus muudab maailma...

3 min lugemist
Näitleja Helgi Sallo (esiplaanil) mängib muusikalis «Viiuldaja katusel» kosjamoor Yente rolli. FOTO: Rahvusooper Estonia

Muusikal «Viiuldaja katusel» Georg Malviuse lavastuses Estonias. Helgi Sallo juubelietendus 13. augustil.

Tellijale

Estonia uus hooaeg algas laupäeval Helgi Sallo juubelietendusega «Viiuldaja katusel». Enne algust näidati laval suurel ekraanil linnulennulist valikut juubilari rollidest ja intervjuukatketest. Meelde jääb, kuidas Sallo temale ainuomase provotseeriva siirusega tunnistab, et ta on ses mõttes diletant, et ei oska luua rolli tehnika pealt, vaid elab sisse ja läbi. Kui see on tõesti diletantism, siis ma kardan, et meie praegune teater on muutunud liigagi professionaalseks!

Kui oled sünniaasta tõttu juba üksjagu aega elanud, on mälestused paratamatud – lihtsad ja keerulised, mis teevad kord õnnelikuks, kord nukraks. Georg Malvius lavastas «Viiuldaja katusel» Estonias esmakordselt 1989. aastal. Helgi Sallo mängis Goldet, Jüri Krjukov Tevjet. Olin siis peaaegu täpselt poole noorem kui praegu. Ja isegi kui mõistus käsib unustada, et oleks kergem seirata selge silmaga Mait Malmsteni sarmikat Tevjet, kes oma nõtkete sõrmede, tantsisklevate tugevate õlgade ja halli peaga näib mõnel hetkel Krjukovi Tevjest vanem, siis jälle oma reipuses tuntavalt noorem – ega süda ei lase midagi unustada, ilmsi meenub iga intonatsioon 27 aasta tagant.

14.02.2020 16.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto