Sisukord
Arhiiv
Tänane leht
15.08.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Boris: kirega ja lutsukivina ehk maarott vee peal Horoskoop Leedo sõnul olid nad Saksamaal kahjumiga arvestanud Endine soovolinik peab maksma 300 eurot trahvi (5) Tagakülg Väiketalunikud kraabivad põllult Urmase mädaheina (5) Eesti lühiuudised Varul: me ei taotle reformi seiskamist (1) Haldusreformi saatus on libisemas riigikohtu kätesse (2) Kiviaiast vulpsasid välja pea kahemeetrised maod 15.08 Esikaas Male Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Mälumäng Vihm kastis Paides arvamusi Majandus Johan Dennelind: eestlased on maailma nõudlikemad kliendid (1) Brasiilia - endisest tiigrist miljonite töötuteni (1) Eestlase tooted on Brasiilias ihaldusobjektiks Välismaa Endised vangid olid tihti Stalini suhtes leplikud Kuidas 13 aastat vangilaagrit ei pannud Stalinit vihkama (3) Välismaa lühiuudised 15.08 Arvamus Juhtkiri: Venemaa augustineedus (2) Igor Gräzin: riigiäride hallid varjundid (26) Priit Pullerits: rikutud elamus (13) Kristina Potapova: millega tegelevad Venemaa finantseeritud organisatsioonid Euroopa Liidus? (16) Päeva karikatuur: Putini olümpiatraditsioonid Philippe Jourdan: veel kord Püha Rita kirikust Postimees 1991. aastal: valitsuskoalitsioonis kaks vene fraktsiooni Kultuur Armastus muudab maailma... Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Sport Ragnar Klavan edukast debüüdist: ega mul Arsenalist kahju ei ole Täna võistlevad Kolm maadlejat kolmel päeval medalijahil Peep Pahv: põlvkondade vahetuse valus dilemma (1) Õed Luiged said Kanterilt abi ja tantsisid maratoni finišis sambat Taimsoo puhkab spordist firmat juhtides ja langevarjuga hüpates Kurb, et medal rööviti, rõõm, et maailma tipus Michael Phelps lõpetas 23 kuldmedaliga Tolmoff lõpetas karjääri vägeva võiduga olümpial ja otsib uut hobi Tartu Kaks meest hukkus märjas viljas. Rasked küsimused on õhus Neljajalgsete pidu Ülenurmes Peidetud pannoos leidus torkeauke Mulgipuder mekib ka itaallastele Raadi konkursi võitis tagurpidi maja idee Kopp haukas seina järel seina Priit Pullerits: petised nurka! Korporandid kohtuvad igaveses õllelauas Sportijad pääsevad peagi taas jooksurajale Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurb, et medal rööviti, rõõm, et maailma tipus

4 min lugemist
Martin Kupper sai Rio olümpiamängude kettaheitevõistlustelt neljanda, Gerd Kanter viienda koha. FOTO: Tairo Lutter

«Järgmisel olümpial saab olla eesmärgiks ainult kuldmedal!» teatas Martin Kupper vaid mõnikümmend minutit pärast seda, kui ta oli Rio olümpia kettaheitevõistlusel dramaatilisel kombel medalita jäänud. Viimasel katsel 66.58 heitnud Kupper kerkis 2. kohale. Heita jäi veel viiel mehel ja Kupperi sõnul tundis ta juba korraks medalimaitset, ent hullumeelseks trilleriks kujunenud lõppvaatuses tõrjuti ta ikkagi neljandaks.

Tellijale Tellijale

Selline võistlus tekitab paratamatult kahetisi tundeid. Kui sportlane on medalis kinni ja see sisuliselt röövitakse tal käest, tekitab see pettumust ja viha. Eelkõige sportlases, aga kindlasti ka tribüünil või kodus teleri eest istuvates fännides. Samas, kui sportlane tuleb oma elu esimestel olümpiamängudel 4. kohale, on põhjust rõõmuhõiseteks ja seistes aplodeerimiseks.

Just nii võttis asja ka Kupper: «Nii kurb see päev nüüd ka ei ole… Tulemus polnud ju paha – eesmärk oli heita 67 meetrit, kuid olen rahul, et heitsin rohkem kui eelvõistlusel. Vorm on ju tegelikult hea.»

13.08.2016 16.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto