Sisukord
Arhiiv
Postimees
15.08.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Boris: kirega ja lutsukivina ehk maarott vee peal Horoskoop Leedo sõnul olid nad Saksamaal kahjumiga arvestanud Endine soovolinik peab maksma 300 eurot trahvi (5) Tagakülg Väiketalunikud kraabivad põllult Urmase mädaheina (6) Eesti lühiuudised Varul: me ei taotle reformi seiskamist (1) Haldusreformi saatus on libisemas riigikohtu kätesse (2) Kiviaiast vulpsasid välja pea kahemeetrised maod 15.08 Esikaas Male Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Mälumäng Vihm kastis Paides arvamusi Majandus Johan Dennelind: eestlased on maailma nõudlikemad kliendid (1) Brasiilia - endisest tiigrist miljonite töötuteni (1) Eestlase tooted on Brasiilias ihaldusobjektiks Välismaa Endised vangid olid tihti Stalini suhtes leplikud Kuidas 13 aastat vangilaagrit ei pannud Stalinit vihkama (3) Välismaa lühiuudised 15.08 Arvamus Juhtkiri: Venemaa augustineedus (2) Igor Gräzin: riigiäride hallid varjundid (26) Priit Pullerits: rikutud elamus (13) Kristina Potapova: millega tegelevad Venemaa finantseeritud organisatsioonid Euroopa Liidus? (16) Päeva karikatuur: Putini olümpiatraditsioonid Philippe Jourdan: veel kord Püha Rita kirikust Postimees 1991. aastal: valitsuskoalitsioonis kaks vene fraktsiooni Kultuur Armastus muudab maailma... Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Sport Ragnar Klavan edukast debüüdist: ega mul Arsenalist kahju ei ole Täna võistlevad Kolm maadlejat kolmel päeval medalijahil Peep Pahv: põlvkondade vahetuse valus dilemma (1) Õed Luiged said Kanterilt abi ja tantsisid maratoni finišis sambat Taimsoo puhkab spordist firmat juhtides ja langevarjuga hüpates Kurb, et medal rööviti, rõõm, et maailma tipus Michael Phelps lõpetas 23 kuldmedaliga Tolmoff lõpetas karjääri vägeva võiduga olümpial ja otsib uut hobi Tartu Kaks meest hukkus märjas viljas. Rasked küsimused on õhus Neljajalgsete pidu Ülenurmes Peidetud pannoos leidus torkeauke Mulgipuder mekib ka itaallastele Raadi konkursi võitis tagurpidi maja idee Kopp haukas seina järel seina Priit Pullerits: petised nurka! Korporandid kohtuvad igaveses õllelauas Sportijad pääsevad peagi taas jooksurajale Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Michael Phelps lõpetas 23 kuldmedaliga

1 min lugemist
Olümpiamängude kuningas Michael Phelps (paremal) FOTO: SCANPIX

UJUMINE. Läbi aegade edukaim olümpiasportlane Michael Phelps lahkus areenilt võidukalt: 23 kuldmedaliga. Oma olümpiamängude viimase kulla võitis ta ööl vastu pühapäeva USA kombineeritud teateujumise koondisega. Ryan Murphy, Cody Miller, Phelps ja Nathan Adrian läbisid 4x100 meetrit ajaga 3.27,95. Avavahetuses püstitas Murphy 51,85ga 100 m seliliujumise maailmarekordi.

Tellijale Tellijale

31-aastane Phelps teatas mõne aja eest, et Rio olümpiamängud jäävad talle viimaseks. «Ma ei lähe nelja aasta pärast olümpiale ning selle seisukoha juurde ma ka jään,» rõhutas Phelps.

Lisaks 23 kullale jäi tema kontosse kolm hõbedat ja kaks pronksi. Rios oli tema saagiks viis kulda ja üks hõbemedal. Ainus n-ö ebaõnnestumine tuli ööl vastu laupäeva, kui ta jäi 100 meetri liblikujumises alla olümpiarekordi 50,39 püstitanud 21-aastasele Singapuri imemehele Joseph Schoolingile.

Et lisaks Phelpsile ujusid aja 51,14 välja ka Chad le Clos (LAV) ja Laszlo Cseh (Ungari), anti välja koguni kolm hõbemedalit. Ka poolfinaalis kiireimat aega näidanud Schooling polnud varem olümpiamedalit võitnud. Maailmameistrivõistlustelt on tal ette näidata pronks 2015. aasta MMi 100 meetri liblikujumises.

13.08.2016 16.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto