Sisukord
Arhiiv
Postimees
15.08.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Boris: kirega ja lutsukivina ehk maarott vee peal Horoskoop Leedo sõnul olid nad Saksamaal kahjumiga arvestanud Endine soovolinik peab maksma 300 eurot trahvi (5) Tagakülg Väiketalunikud kraabivad põllult Urmase mädaheina (6) Eesti lühiuudised Varul: me ei taotle reformi seiskamist (1) Haldusreformi saatus on libisemas riigikohtu kätesse (2) Kiviaiast vulpsasid välja pea kahemeetrised maod 15.08 Esikaas Male Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Mälumäng Vihm kastis Paides arvamusi Majandus Johan Dennelind: eestlased on maailma nõudlikemad kliendid (1) Brasiilia - endisest tiigrist miljonite töötuteni (1) Eestlase tooted on Brasiilias ihaldusobjektiks Välismaa Endised vangid olid tihti Stalini suhtes leplikud Kuidas 13 aastat vangilaagrit ei pannud Stalinit vihkama (3) Välismaa lühiuudised 15.08 Arvamus Juhtkiri: Venemaa augustineedus (2) Igor Gräzin: riigiäride hallid varjundid (26) Priit Pullerits: rikutud elamus (13) Kristina Potapova: millega tegelevad Venemaa finantseeritud organisatsioonid Euroopa Liidus? (16) Päeva karikatuur: Putini olümpiatraditsioonid Philippe Jourdan: veel kord Püha Rita kirikust Postimees 1991. aastal: valitsuskoalitsioonis kaks vene fraktsiooni Kultuur Armastus muudab maailma... Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Sport Ragnar Klavan edukast debüüdist: ega mul Arsenalist kahju ei ole Täna võistlevad Kolm maadlejat kolmel päeval medalijahil Peep Pahv: põlvkondade vahetuse valus dilemma (1) Õed Luiged said Kanterilt abi ja tantsisid maratoni finišis sambat Taimsoo puhkab spordist firmat juhtides ja langevarjuga hüpates Kurb, et medal rööviti, rõõm, et maailma tipus Michael Phelps lõpetas 23 kuldmedaliga Tolmoff lõpetas karjääri vägeva võiduga olümpial ja otsib uut hobi Tartu Kaks meest hukkus märjas viljas. Rasked küsimused on õhus Neljajalgsete pidu Ülenurmes Peidetud pannoos leidus torkeauke Mulgipuder mekib ka itaallastele Raadi konkursi võitis tagurpidi maja idee Kopp haukas seina järel seina Priit Pullerits: petised nurka! Korporandid kohtuvad igaveses õllelauas Sportijad pääsevad peagi taas jooksurajale Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Õed Luiged said Kanterilt abi ja tantsisid maratoni finišis sambat

2 min lugemist
Kolmikõed Luiged tegid Rios oma olümpiadebüüdi. FOTO: Tairo Lutter

RIO OLÜMPIA. Olümpiaajaloos esimest korda koos võistelnud kolmikud ehk Eesti maratoonarid Liina, Leila ja Lily Luik alustasid naiste maratoni küll koos, ent distants kulges nende jaoks väga erinevalt. Lõpuni jõudis kolmest kaks, sest Liina katkestas umbes 20. kilomeetri peal. Lily sai neist parimana 97. koha (+24,25) ja Leila oli 114. (+30,34). Kokku lõpetas jooksu 133 naist. Võitjaks tuli Keenia jooksja Jemima Jelagat Sumgong ajaga 2:24.04.

Tellijale Tellijale

Pärast finišijoone ületamist sai kolmik kokku ja pisarais langeti üksteisele kaela. Siis tantsiti veel telekaamerate ees kolmekesi sambatki. Õed tunnistasid, et olümpiamaratonil on võrreldes teiste võistlustega hoopis teine tunne. «Kui nägime, et ilm tuleb kuum, siis otsustasime, et alustame rahulikult, ja see oli õige, sest pärast tulid paljud selg ees vastu, kõigil oli väga raske,» sõnas kolmiku kiireim olnud Lily.

Katkestama sunnitud Liina pole saanud ettevalmistust täiel määral teha, teda on seganud puusapiirkonna vigastus. «Ei suutnud lõpuni joosta, teadsin, et saab raske olema, aga tulin ikka õdedele toeks.» Õed lisasid kõrvalt, et nad ei lubanud Liinal koju jääda.

13.08.2016 16.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto