P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vihm kastis Paides arvamusi

Katriin Tralla
, reporter
Vihm kastis Paides arvamusi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Aasta advokaat Küllike Namm (paremalt teine) ja riigiprokurör Steven-Hristo Evestus (vasakult esimene) arutlesid kohtu pidamise üle leheveergudel.
Aasta advokaat Küllike Namm (paremalt teine) ja riigiprokurör Steven-Hristo Evestus (vasakult esimene) arutlesid kohtu pidamise üle leheveergudel. Foto: Andrus Kopliste / Järva Teataja

Esimese päevaga võrreldes oli rahvast festivalil silmanähtavalt vähem. Küll aga kogunes üle saja uudishimuliku kuulama Euroopa Parlamendi liikmete mõtteid Euroopa Liidu tulevikust.

Vapramad arvajad alustasid teist päeva juba kell 7.30 ja käisid hommikuses linnas loodusmatkal. Ilmataat aga nii lahke ei olnud kui reedel ja festivali külastajatel tuli leppida vihmaga, mis kuidagi lõppeda ei tahtnud. Seepärast oli ka enne esimesi arutelusid festivalialal näha vaid paarikümmet vihmakeepide ja -varjude alla peitu pugenud huvilist.

Üle saja uudishimuliku tuli Vallimäe laululava soojalampide alla sooja, et kuulata europarlamendi liikmete mõtteid Euroopa Liidu tuleviku teemal. Urmas Paet loetles arutelul üles kuus peamist kriisi Euroopa Liidus: terrorism, põgenikekriis, Venemaa tegevus nii Ukrainas, Süürias kui ka mujal, Brexit, Türgi ja ELi majandus. Seitsmenda kriisina nimetas Indrek Tarand Eesti eesistumist, mille peale publik kõhutäie naerda sai. Diskussiooni esimest poolt kandis üle Vikerraadio ja otse-eetri lõppedes naljatas Tarand, et nüüd saab alles päris aruteluga peale hakata.

Tagasi üles