Sisukord
Eesti
Tänane leht
15.08.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Boris: kirega ja lutsukivina ehk maarott vee peal Horoskoop Leedo sõnul olid nad Saksamaal kahjumiga arvestanud Endine soovolinik peab maksma 300 eurot trahvi (5) Tagakülg Väiketalunikud kraabivad põllult Urmase mädaheina (5) Eesti lühiuudised Varul: me ei taotle reformi seiskamist (1) Haldusreformi saatus on libisemas riigikohtu kätesse (2) Kiviaiast vulpsasid välja pea kahemeetrised maod 15.08 Esikaas Male Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Mälumäng Vihm kastis Paides arvamusi Majandus Johan Dennelind: eestlased on maailma nõudlikemad kliendid (1) Brasiilia - endisest tiigrist miljonite töötuteni (1) Eestlase tooted on Brasiilias ihaldusobjektiks Välismaa Endised vangid olid tihti Stalini suhtes leplikud Kuidas 13 aastat vangilaagrit ei pannud Stalinit vihkama (3) Välismaa lühiuudised 15.08 Arvamus Juhtkiri: Venemaa augustineedus (2) Igor Gräzin: riigiäride hallid varjundid (26) Priit Pullerits: rikutud elamus (13) Kristina Potapova: millega tegelevad Venemaa finantseeritud organisatsioonid Euroopa Liidus? (16) Päeva karikatuur: Putini olümpiatraditsioonid Philippe Jourdan: veel kord Püha Rita kirikust Postimees 1991. aastal: valitsuskoalitsioonis kaks vene fraktsiooni Kultuur Armastus muudab maailma... Helgi Sallo võttis vastu arvukate õnnitlejate kallistusi ja kaisutusi Sport Ragnar Klavan edukast debüüdist: ega mul Arsenalist kahju ei ole Täna võistlevad Kolm maadlejat kolmel päeval medalijahil Peep Pahv: põlvkondade vahetuse valus dilemma (1) Õed Luiged said Kanterilt abi ja tantsisid maratoni finišis sambat Taimsoo puhkab spordist firmat juhtides ja langevarjuga hüpates Kurb, et medal rööviti, rõõm, et maailma tipus Michael Phelps lõpetas 23 kuldmedaliga Tolmoff lõpetas karjääri vägeva võiduga olümpial ja otsib uut hobi Tartu Kaks meest hukkus märjas viljas. Rasked küsimused on õhus Neljajalgsete pidu Ülenurmes Peidetud pannoos leidus torkeauke Mulgipuder mekib ka itaallastele Raadi konkursi võitis tagurpidi maja idee Kopp haukas seina järel seina Priit Pullerits: petised nurka! Korporandid kohtuvad igaveses õllelauas Sportijad pääsevad peagi taas jooksurajale Kultuurifoobiaid saab kärpida söögi ja tantsuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vihm kastis Paides arvamusi

3 min lugemist
Aasta advokaat Küllike Namm (paremalt teine) ja riigiprokurör Steven-Hristo Evestus (vasakult esimene) arutlesid kohtu pidamise üle leheveergudel. FOTO: Andrus Kopliste / Järva Teataja

Esimese päevaga võrreldes oli rahvast festivalil silmanähtavalt vähem. Küll aga kogunes üle saja uudishimuliku kuulama Euroopa Parlamendi liikmete mõtteid Euroopa Liidu tulevikust.

Tellijale Tellijale

Vapramad arvajad alustasid teist päeva juba kell 7.30 ja käisid hommikuses linnas loodusmatkal. Ilmataat aga nii lahke ei olnud kui reedel ja festivali külastajatel tuli leppida vihmaga, mis kuidagi lõppeda ei tahtnud. Seepärast oli ka enne esimesi arutelusid festivalialal näha vaid paarikümmet vihmakeepide ja -varjude alla peitu pugenud huvilist.

Üle saja uudishimuliku tuli Vallimäe laululava soojalampide alla sooja, et kuulata europarlamendi liikmete mõtteid Euroopa Liidu tuleviku teemal. Urmas Paet loetles arutelul üles kuus peamist kriisi Euroopa Liidus: terrorism, põgenikekriis, Venemaa tegevus nii Ukrainas, Süürias kui ka mujal, Brexit, Türgi ja ELi majandus. Seitsmenda kriisina nimetas Indrek Tarand Eesti eesistumist, mille peale publik kõhutäie naerda sai. Diskussiooni esimest poolt kandis üle Vikerraadio ja otse-eetri lõppedes naljatas Tarand, et nüüd saab alles päris aruteluga peale hakata.

13.08.2016 16.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto