Sisukord
Äriuudised
Postimees
16.08.2016
Eesti Mälumäng Autovaraste jõuku kuulunud leedukad jäid kohtus süüdi Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tallinna tuleb uus trammipeatus Kanuti Virtuaaltutvus Eestiga kuni miljoni euro eest Risti-rästi läbi kogu Venemaa (3) Eesti lühiuudised Aas: elanike arvu alampiiri nõudest paremat kriteeriumi pole (1) Tartu teadlased lõid kümmekond Zika-vastase vaktsiini kandidaati Riik ja ettevõtjad toetavad Eesti noorte õpinguid tippülikoolides Kallas versus Reps, aga tulemuseta (9) Keda erakonnad eelistavad? Majandus Suurpangad jäävad uue laenuinfo süsteemi suhtes äraootavaks Majanduse lühiuudised Leedu piimatööstused hingavad konkurentidele kuklasse Välismaa Burkiinipildid viisid harpuunide ja kirvestega varustatud sõdalasteni Boko Haram näitas röövitud koolitüdrukuid Välismaa lühiuudised Arvamus Kaire Uusen: maailmast leiaks veel miljon eestlast (44) Mart Raudsaar: pime teler, vaikne muusika* Juhtkiri: presidendi-show ja ununev Eesti asi (4) Taavi Minnik: rohkem demokraatiat (6) Lugejate kirjad: Tubli, Leedo! ja Meenutusi Norilskist Postimees 1929. aastal: ilustav nõukogude propaganda (1) Claudia Vihma, Aivar Voog: miks eestlased eluga rahul on? (17) Sport Olümpiablogi: Rios on ka nupu vajutamiseks inimene tööle võetud Olümpiakillud: Klišina tuleb starti, Murray kaitses tiitlit Piltuudis: Killing, Jämsä ja Endrekson jõudsid koju Rasmus Mägi: agarus muutub mõnikord ogaruseks Maailma tugevaima mehe selgitamise suures mängus ka eestlane Rio korralagedus paneb Jõgevamaa metsaülemast tippkohtuniku ainult muigama Wayde van Niekerki 43 uskumatut sekundit Usain Bolti teekond surematuse poole Laanmäe läheb needust murdma Maicel Uibo: olen elu vormis, aeg teha tulemus (4) Tarbija Kas internet paneb Y-generatsiooni vähem seksima? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Leedu piimatööstused hingavad konkurentidele kuklasse

6 min lugemist
FOTO: Priit Simson

Kuigi enne piimakvootide kaotamist olid leedukad toorpiima tootmises väga nõrgad – olles üks vähestest, kes ei saanud oma kvooti täis –, on sealsed piimatööstused praegu suured ja muutunud tõsisteks konkurentideks nii eestlastele kui ka lätlastele.

Tellijale Tellijale

«Sellepärast ma Baltikumi konkurentsis tahangi rääkida – me ei ole siin üksi Eestis. Leedu tööstused on suured ja laienevad,» sõnas Eesti suurima piimatööstuse Valio Eesti tegevjuht Maido Solovjov. Kõige kiiremini kasvavad piimatööstused ongi Leedus, kus toodetakse ligi kaks korda rohkem piimatooteid kui Läti või Eesti üksinda võetuna. Viimase kahe piimatoodang jääb sarnasesse suurusjärku, kuigi elanike kohta on Eesti toodang suurem.

Seda, et leedukad teevad Eestile ja Lätile praegu korralikult ära, kinnitab ka Balti riikide suuremate piimatööstuste 2014. aasta käibe võrdlus. Kui Leedu tööstuste käive oli 200 kuni 250 miljonit, siis Eesti tööstuste oma algas 30–40 miljonist eurost, vaid Eesti suurimatel, Valiol ja Terel küündisid need 80–90 miljoni euroni. «Eestis me olemegi tugevad, aga võrreldes teiste Balti riikidega on meil väga palju minna, et neile järele jõuda,» lausus Solovjov.

15.08.2016 17.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto