Sisukord
Arhiiv
Postimees
16.08.2016
Eesti Mälumäng Autovaraste jõuku kuulunud leedukad jäid kohtus süüdi Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tallinna tuleb uus trammipeatus Kanuti Virtuaaltutvus Eestiga kuni miljoni euro eest Risti-rästi läbi kogu Venemaa (3) Eesti lühiuudised Aas: elanike arvu alampiiri nõudest paremat kriteeriumi pole (1) Tartu teadlased lõid kümmekond Zika-vastase vaktsiini kandidaati Riik ja ettevõtjad toetavad Eesti noorte õpinguid tippülikoolides Kallas versus Reps, aga tulemuseta (9) Keda erakonnad eelistavad? Majandus Suurpangad jäävad uue laenuinfo süsteemi suhtes äraootavaks Majanduse lühiuudised Leedu piimatööstused hingavad konkurentidele kuklasse Välismaa Burkiinipildid viisid harpuunide ja kirvestega varustatud sõdalasteni Boko Haram näitas röövitud koolitüdrukuid Välismaa lühiuudised Arvamus Kaire Uusen: maailmast leiaks veel miljon eestlast (44) Mart Raudsaar: pime teler, vaikne muusika* Juhtkiri: presidendi-show ja ununev Eesti asi (4) Taavi Minnik: rohkem demokraatiat (6) Lugejate kirjad: Tubli, Leedo! ja Meenutusi Norilskist Postimees 1929. aastal: ilustav nõukogude propaganda (1) Claudia Vihma, Aivar Voog: miks eestlased eluga rahul on? (17) Sport Olümpiablogi: Rios on ka nupu vajutamiseks inimene tööle võetud Olümpiakillud: Klišina tuleb starti, Murray kaitses tiitlit Piltuudis: Killing, Jämsä ja Endrekson jõudsid koju Rasmus Mägi: agarus muutub mõnikord ogaruseks Maailma tugevaima mehe selgitamise suures mängus ka eestlane Rio korralagedus paneb Jõgevamaa metsaülemast tippkohtuniku ainult muigama Wayde van Niekerki 43 uskumatut sekundit Usain Bolti teekond surematuse poole Laanmäe läheb needust murdma Maicel Uibo: olen elu vormis, aeg teha tulemus (4) Tarbija Kas internet paneb Y-generatsiooni vähem seksima? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rio korralagedus paneb Jõgevamaa metsaülemast tippkohtuniku ainult muigama

3 min lugemist
Maadluskohtunik Peep Arold kuulub maailma parimate õigusemõistjate sekka. FOTO: Tairo Lutter

Rio mängude maadlussaalist võib leida eestlasest kohtuniku Peep Aroldi, kes kodumaal teenib leiba Luua metsanduskooli metsaülemana. Rio mängud on rahuliku meelega õigusemõistjale teised olümpiamängud, ka neli aastat tagasi Londonis oli ta ametis. «Neli korda olen tahtnud olümpiale saada, päris hea õnnestumisprotsent,» sõnab maailma tippkohtunike sekka kuuluv Arold.

Varemgi ohtlikus olümpialinnas viibinud mees ütleb, et aastad Venemaa armees ja terav kohtunikusilm teevad Rioski pättide äratundmise lihtsamaks.

Tellijale Tellijale

Maadluskohtunike päevad mööduvad suuresti saalis. «Hommikul pool üheksa lahkume hotellist ja õhtul kolmveerand kaheksa jõuame tagasi hotelli.» Kohtunike päevakava ehk matšid, kus nad õigust mõistavad, pannakse paika jooksvalt. «Hommikul saali tulles ei tea, mis ees ootab. Eile vilistasin matil ühe matši ja ühel olin küljekohtunik. Õhtuks saab 12 matši ja meid on siin 50 kohtunikku, neist viis korraga töös. Aga suurem osa tööst on hoopis istumine ja ootamine,» kirjeldab ta oma tööpäeva. Londonis oli aga veel rohkem istumist ja vähem võimalust tööd teha.

Rios on Arold teist korda. «Turistina vabatahtlikult enam teist korda ei tuleks, loodusesse läheks küll Brasiilias, aga linnadesse selles riigis ei kisu. See ei ole turism ja kui neis kohtades käimata jääb, siis ei kaota midagi. Minuga ei ole midagi õnneks juhtunud, aga teravaid elamusi saab mujalt ka hankida. Copacabanal paar esimest plokki on väga ilusti turvatud, aga ülespoole minnes väga huvitav enam ei ole,» räägib ta. «Alguses sai seal jalutatud ka, aga õnneks on sõjaväe ajal kaks aastat Venemaal vange valvatud ja eks silm tabab üsna kiiresti nii mõndagi. Maadluses pead samamoodi pisiasju nägema ja kiirelt reageerima,» võrdleb ta.

15.08.2016 17.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto