Sisukord
Arhiiv
Postimees
16.08.2016
Eesti Mälumäng Autovaraste jõuku kuulunud leedukad jäid kohtus süüdi Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tallinna tuleb uus trammipeatus Kanuti Virtuaaltutvus Eestiga kuni miljoni euro eest Risti-rästi läbi kogu Venemaa (3) Eesti lühiuudised Aas: elanike arvu alampiiri nõudest paremat kriteeriumi pole (1) Tartu teadlased lõid kümmekond Zika-vastase vaktsiini kandidaati Riik ja ettevõtjad toetavad Eesti noorte õpinguid tippülikoolides Kallas versus Reps, aga tulemuseta (9) Keda erakonnad eelistavad? Majandus Suurpangad jäävad uue laenuinfo süsteemi suhtes äraootavaks Majanduse lühiuudised Leedu piimatööstused hingavad konkurentidele kuklasse Välismaa Burkiinipildid viisid harpuunide ja kirvestega varustatud sõdalasteni Boko Haram näitas röövitud koolitüdrukuid Välismaa lühiuudised Arvamus Kaire Uusen: maailmast leiaks veel miljon eestlast (44) Mart Raudsaar: pime teler, vaikne muusika* Juhtkiri: presidendi-show ja ununev Eesti asi (4) Taavi Minnik: rohkem demokraatiat (6) Lugejate kirjad: Tubli, Leedo! ja Meenutusi Norilskist Postimees 1929. aastal: ilustav nõukogude propaganda (1) Claudia Vihma, Aivar Voog: miks eestlased eluga rahul on? (17) Sport Olümpiablogi: Rios on ka nupu vajutamiseks inimene tööle võetud Olümpiakillud: Klišina tuleb starti, Murray kaitses tiitlit Piltuudis: Killing, Jämsä ja Endrekson jõudsid koju Rasmus Mägi: agarus muutub mõnikord ogaruseks Maailma tugevaima mehe selgitamise suures mängus ka eestlane Rio korralagedus paneb Jõgevamaa metsaülemast tippkohtuniku ainult muigama Wayde van Niekerki 43 uskumatut sekundit Usain Bolti teekond surematuse poole Laanmäe läheb needust murdma Maicel Uibo: olen elu vormis, aeg teha tulemus (4) Tarbija Kas internet paneb Y-generatsiooni vähem seksima? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rasmus Mägi: agarus muutub mõnikord ogaruseks

3 min lugemist
Rasmus Mägi olümpia eeljooksus. FOTO: Hendrik Osula

Kriis, kui midagi sellist üldse oli, on ületatud – Rasmus Mägi jooksis Rio olümpia 400 m tõkkejooksu eeljooksus oma karjääri teise aja 48,55 ja pääses kokkuvõttes neljanda tulemusega tänasesse poolfinaali. Tema enda nimel olevast Eesti rekordist jäi puudu vaid üks sajandik. 

Tellijale Tellijale

Tavaliselt intervjuude tsoonis vaevaliselt liikuv Mägi oli seekord ajakirjanike ette astudes särtsakas ja naljaaldis. Tänavuse heitliku hooaja taustal tähendas selline jooks ilmselt talle endalegi teatud pingetest vabanemist. Tõsi, head vormi võis ta aimata juba treeningute põhjal, kuid nii hea aeg tuli talle üllatusena.

«Veel lõpusirgele tulles vaatasin, et tuleb aeg 49,0, mis peaks olema edasipääsuks turvaline ka siis, kui ma oma jooksus kolme hulka ei mahu. Poolfinaali parema stardikoha pärast püüdsin aga lõpuni pingutada ja korralikult finišioonele viskuda,» rääkis Mägi, kes suutiski õlgu osavalt ette lükates edestada ühe sajandikuga jamaicalast Roxroy Catot.

Olümpia eel olid Mäe kohal mõningad küsimärgid. Mullu Pekingi MMil piirdus ta poolfinaaliga, rõõmu ei toonud ka EM juuli alguses. Nii vägev aeg annab aga kinnitust, et ettevalmistus olümpiaks on läinud täkkesse.

Tagantjärele oskas Mägi selgitada ka Amsterdami EMil juhtunut. Mäletatavasti ei õnnestunud kaks aastat varem EMil hõbeda võitnud mehel tänavu finaali jõuda. «Pidev tööseisund muutis mind nüriks. Ühel hetkel hakkasin vägisi püüdma aega, mis tagaks EMil koha otse poolfinaalis. Üritasin liiga palju,» selgitas Mägi. «Olin väsinud, aga väsinuna on seda distantsi raske kiiresti joosta. Lõpuks polnud mul ka õiget jooksunälga.»

15.08.2016 17.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto