Sisukord
Arhiiv
Postimees
16.08.2016
Eesti Mälumäng Autovaraste jõuku kuulunud leedukad jäid kohtus süüdi Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tallinna tuleb uus trammipeatus Kanuti Virtuaaltutvus Eestiga kuni miljoni euro eest Risti-rästi läbi kogu Venemaa (3) Eesti lühiuudised Aas: elanike arvu alampiiri nõudest paremat kriteeriumi pole (1) Tartu teadlased lõid kümmekond Zika-vastase vaktsiini kandidaati Riik ja ettevõtjad toetavad Eesti noorte õpinguid tippülikoolides Kallas versus Reps, aga tulemuseta (9) Keda erakonnad eelistavad? Majandus Suurpangad jäävad uue laenuinfo süsteemi suhtes äraootavaks Majanduse lühiuudised Leedu piimatööstused hingavad konkurentidele kuklasse Välismaa Burkiinipildid viisid harpuunide ja kirvestega varustatud sõdalasteni Boko Haram näitas röövitud koolitüdrukuid Välismaa lühiuudised Arvamus Kaire Uusen: maailmast leiaks veel miljon eestlast (44) Mart Raudsaar: pime teler, vaikne muusika* Juhtkiri: presidendi-show ja ununev Eesti asi (4) Taavi Minnik: rohkem demokraatiat (6) Lugejate kirjad: Tubli, Leedo! ja Meenutusi Norilskist Postimees 1929. aastal: ilustav nõukogude propaganda (1) Claudia Vihma, Aivar Voog: miks eestlased eluga rahul on? (17) Sport Olümpiablogi: Rios on ka nupu vajutamiseks inimene tööle võetud Olümpiakillud: Klišina tuleb starti, Murray kaitses tiitlit Piltuudis: Killing, Jämsä ja Endrekson jõudsid koju Rasmus Mägi: agarus muutub mõnikord ogaruseks Maailma tugevaima mehe selgitamise suures mängus ka eestlane Rio korralagedus paneb Jõgevamaa metsaülemast tippkohtuniku ainult muigama Wayde van Niekerki 43 uskumatut sekundit Usain Bolti teekond surematuse poole Laanmäe läheb needust murdma Maicel Uibo: olen elu vormis, aeg teha tulemus (4) Tarbija Kas internet paneb Y-generatsiooni vähem seksima? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maicel Uibo: olen elu vormis, aeg teha tulemus

2 min lugemist
Maicel Uibo. FOTO: Liis Treimann

KÜMNEVÕISTLUS. Eesti mitmevõistluse fännidel – teadupärast on neid palju – tasub kolmapäeva pärastlõunast hakata tähelepanelikult jälgima Rio olümpia kümnevõistluse kulgu. Vähemalt võistluse eel püsib lootus, et Erki Nool saab endale lõpuks ometi tõelise mantlipärija. «Ma olen elu vormis,» teatas aastaid USAs õppinud ja harjutanud Maicel Uibo Rio olümpia sportlaskülas ajakirjanikega vesteldes. «Korraliku tulemuse tegemiseks oleks juba aeg. Neli aastat olen ma selleks võistluseks valmistunud ning see on mul juba kolmas tiitlivõistlus.»

Tellijale Tellijale

Uibo on tänavu läbinud kaks kümnevõistlust. Mais kogus ta Tuscaloosas 8315, juunis Eugene’is 8294 punkti. Tema isiklik rekord pärineb möödunud aastast ja see on 8356 silma. Kui 23-aastane kümnevõistleja räägib aga elu vormist ja võimalikust kõrgest kohast olümpial, peaks jutt olema vähemalt 8500 punktist.

«Ma ei näe, miks ma ei võiks seda koguda. Isiklike rekordite summa on 8700 punkti, seega tuleb võistlus lihtsalt korralikult kokku panna,» arutles ta. «Olümpial on koht muidugi tähtsam kui punktisumma, ent korraliku summata head kohta ei saa.»

Uibo treeningukaaslane Karl Robert Saluri peab kamraadi koguni nii kõvaks, et usub tema võimalusse kuuluda pronksmedalile pretendeerijate hulka. Kaks meest olevat aga selgelt teistest üle. Need on ameeriklane Ashton Eaton ja kanadalane Damian Warner.

15.08.2016 17.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto