Sisukord
Arter
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tants, trall ja kakelung

5 min lugemist
Selline nägi välja osake Pärnu ööklubist Miraaž 90ndate esimesel poolel. FOTO: Erakogu

Meelelahutust tarbiti 25 aastat tagasi sama usinasti nagu praegu, ehkki rahval oli raha vähe. Esimesed ööklubid, rääkimata varieteedest ja rokifestivalidest, olid publikut pungil täis. Tormi joosti ka videosalongidele, kus pakuti ohtrasti õudust ja erootikat.

Tellijale Tellijale

Veerandsaja aasta tagused päeva- ja nädalalehed on hulgaliselt täis kuulutusi: «Palun abi välispassi saamisel», «vahetada 500 sealihakonservi (à 350 grammi) uue kahesüsteemse (kaugjuhtimisega) värviteleri vastu või müüa», «Üürin kümneks päevaks «Turist»-tüüpi jalgratta», «Kolm 29-aastast nooruslikku saledat tütarlast tutvuksid meeleldi elurõõmsate, lubadusi täitvate mittevaeste meesterahvastega (vananaistesuvi on tulekul)», «Müüa Sprindi pilet, mis võitis Zaporožets 968M», «Aidake emigreeruda Soome, Rootsi või mujale, vastutasuks ZIL-130 ja Husqvarna». Kõigi nende alltekst on, et raha on kuratlikult vähe.

Palka võis ju saada, aga rubla kurss muutus vaat et päevadega üha madalamaks ning need, kel oli valuutat, võisid ennast peaaegu miljonärina tunda. Miks ka mitte, kui saja Soome margaga võis Aeroflotiga lennata kas või New Yorki. Ja mõelda vaid, millise õnnega olid koos ansambli Compromise Blue liikmed, kui nad Šveitsi väisasid. Sai ju pillimeestele kiiresti selgeks, et Lenini pildiga Vene metallrublat peavad kohalikud rahaautomaadid viieks Šveitsi frangiks, mistõttu said need korralikku lüpsi.

18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto