R, 3.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Iga teine keskkonnaametnik sai lisatasu

Iga teine keskkonnaametnik sai lisatasu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaanus Tamkivi
Jaanus Tamkivi Foto: Peeter Langovits / Postimees

Keskkonnaministeeriumi juhtkond maksis pea pooltele oma ametkonnast tulemustasu ajal, mil teised ministrid ja ministeeriumid avalikult kurdavad riigi õhukese rahakoti üle.


Keskkonnaministeerium maksis mullu detsembris heade aastatulemuste eest tulemustasu 45 protsendile töötajatest. «Tulemustasufond oli 50 protsenti ministeeriumi kuupalgafondist,» sõnas ministeeriumi pressiesindaja Brita Merisalu.

Keskkonnaministeeriumi kuupalgafond on 276 782 eurot, seega maksti tulemustasudeks 138 391 eurot (ligi 2,2 miljonit krooni). Ministeeriumi ametnike keskmine palk oli mullu 1396 eurot (21 854 krooni), mis on teiste ministeeriumidega võrreldes keskmine.

Küsimusele, kas täiendavalt tasustatud ülesandeid ei kuulu ametnike igapäevaülesannete hulka, vastas Merisalu: «Tulemustasu makstakse tulemuste eest, mis oluliselt aitavad kaasa valdkonna arengule. Tulemustasude maksmise printsiibid on sätestatud ministeeriumi töötasustamise põhimõtetes.»

Preemiat maksti tegelikult veel kolmes ministeeriumis ülejäänud kümnest, kuid suurusjärgud olid hoopis teised.

Välisministeeriumis maksti eelmise aasta lõpus kaheksale inimesele tööülesannete väga hea täitmise eest preemiat kokku ligi 3410 eurot (53 350 krooni), sõnas Helen Rits pressitalitusest. See teeb keskmiselt 426 eurot (ligi 6700 krooni) inimese kohta.

Rits täpsustas, et tööülesannete hea täitmine tähendab nii lisaülesannete täitmist kui ka oma igapäevase töö väga hästi tegemist.

Majandusministeerium maksis lisatasu paarikümnele töötajale. Pressiesindaja Piret Pärna sõnul tehti seda enamjaolt tugiteenuste tsentraliseerimise läbiviimise eest.

«Tegemist oli töötajate jaoks suurte lisaülesannetega. Lisatasu ei saanud tippjuhid ja osakonnajuhatajad ning tingimus oli, et makstav summa ei ületaks poolt kuutasust,» lisas ta, täpsustamata preemiateks kulunud kogusummat.

Põllumajandusministeeriumis maksti eelmise aasta lõpus ühele ametnikule preemiat 1086,28 eurot (ligi 16 700 krooni) kauaaegse tulemusliku ja kohusetundliku teenistuse eest ning seoses tema pensionile jäämisega.

«Lisatasusid on makstud üksikutel juhtudel seoses puuduva ametniku tööülesannete täitmisega,» lisas ministeeriumi pressiesindaja Karina Loi.

Justiitsministeeriumi pressiesindaja Valdek Laur täpsustas, et lisatasu ei ole töötulemuste ega preemiaga kuidagi seotud – seda makstakse inimestele vaid siis, kui neile on ajutiselt lisatööülesanded pandud, näiteks kellegi asendamisel.

Sama märkis sotsiaalministeeriumi esindaja Jana Rosenfeld – näiteks puuduva töötaja asendamise eest makstakse neil ametnikule kuni 20 protsenti asendatava palgast.

Kommentaar

Märksõnad
Tagasi üles