Tillukesest Pisisaarest hiigelsuurde Bangkokki

Kaia Vester Bangkokis. FOTO: Erakogu

Põltsamaa lähistelt Pisisaare külast pärit Kaia Vester tähistab enda ja taasiseseisvunud Eesti 25. sünnipäeva Tai pealinnas Bangkokis. Oma eelmise sünnipäeva võttis Kaia vastu sealsamas, kuid siis veel lihtsalt turisti, mitte elanikuna. «Mõtlesin, et mis tunne on sellises kohas elada, kus elu kogu aeg keeb,» põhjendab ta otsust asjad pakkida ja juba pool aastat hiljem Kagu-Aasia metropoli kolida.

Tellijale Tellijale

Välismaal töötamise kogemust tahtis Kaia juba varemgi, kuid algul plaanis ta piirduda Euroopaga. Neiu ütleb, et Tais tuleb tal tihti huvilistele selgitada, kust ta pärit on, ja paljudele Bangkoki elanikele tuleb suure üllatusena, et selline riik nagu Eesti üldse olemas on. «Kui ma ütlen «Estonia», siis küsitakse «Australia?»»

Kaia tööpäevad algavad kell 8. Üles tõusma peab ta juba kell 6, sest teekond tööle võtab terve tunni. Metroo on puupüsti rahvast täis ning et kõik soovijad peale mahuksid, käib vagunisse sisenemine nagu kellavärk – Kaia sõnul ootavad kõik oma korda kannatlikult rivis, mitte ei pressi jõuga peale nagu Eestis kombeks.

16.08.2016 18.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto