Sisukord
Arvamus
Postimees
17.08.2016
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Eesti lühiuudised Riigi õigusabi muutub kättesaadavamaks Kiltsis maandus esimene riigipiire ületanud droon Vanemad karistasid last autost väljaviskamisega (25) Piirangute kaotamine eeldab uute seakatkujuhtude puudumist Oliver Kruuda peeti maksukuriteos kahtlustatavana kinni (1) Kontoritöötajad tekitasid relvabuumi (2) Tillukesest Pisisaarest hiigelsuurde Bangkokki Eesti riigi taassünni päevast Paju lahinguväljale Mälumäng Õunaraksus käinud karu jäi fotograafile vahele Juba kolm päeva vaikust – TV3 väldib vastamist (1) Geenidopinguga üritatakse petmist varjata Majandus Kastein: minu lahkumine pole seotud Saku kehvade tulemustega (1) Ratsa rikkaks? Vaevalt küll Välismaa Putini ustav teener Anton Vaino lahkab universumi saladusi (4) Uurijate raske tee peavoolu Kampaaniameistri kahtlane minevik vähendab Trumpi võimalusi Rootsi välispoliitika ajab türklased marru (1) Trumpi leer sõbrustab Venemaaga Arvamus David Satter: nii Clintoni kui ka Trumpi võit oleks USA jaoks ühtviisi katastroof (7) Indrek Ibrus: EAS – impordi toetaja? Eva-Lotta Kivi: kes on parim festivalikorraldaja? Juhtkiri: relvastuv Eesti (3) Lugejate kirjad: presidendist, ajakirjandusest, Eesti asjast ja vabadusest Postimees 1993. aastal: keskfraktsioon ähvardab Indrek Kannikut vangimajaga Andres Kraas: uued tööstuspargid Ida-Virus – nagu surnud sea nuumamine (1) Sport Viimasel hetkel olümpiale saanud venelased eestlaste teel ees, hoiatusi ka ei anta Olümpiakillud: noor brasiillane üllatas Lavillenie'd, taevast lendas alla kaamera Peep Pahv: tants või tulemus? (25) Väärikalt kaotanud Nabi seisab teelahkmel Meeleheitlik viskumine ihaldatud kulla järele (1) Venelaste vastuolulised võidud poksiringis külvavad skandaale Alaska tipust Argentina lõunatipuni: vabatahtlikust võimlemisveterani seiklusrikas elutee Korvpalliturniiril püsib jätkuvalt õhus üks suur küsimus Terve elu sõbrad ja nüüd koos olümpial Tarbija Piimajoogid üllatavad oma suure suhkrusisaldusega Tartu Lõuna prefektuur saab mitukümmend uut autot Kooliaasta algus läheneb, tänavaremont kogub hoogu Maakool kasvab põgenike varal (1) Turumüüjad ei taha pidupäeval tööd teha Heljo Pikhof: muidumängudeks pole meil praegu aega (3) Märt Meesak: Reformierakond on hiljaks jäänud Kodutute kodu kaob visalt võõralt õuelt Raamatukogu ees valmib nägus väljak Vanemuine elab uue lavatehnika ootuses Varnja rahvas käib muuseumis vett võtmas, ukselink kaasas Kaptenipagunid sugu ei küsi (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eva-Lotta Kivi: kes on parim festivalikorraldaja?

2 min lugemist
Eva-Lotta Kivi FOTO: Sander Ilvest / Postimees

Eestlane, lätlane ja soomlane korraldavad suvist muusikafestivali. Soomlasel on kõige rohkem raha – tal on sada artisti, kümme  lava, detailideni läbi mõeldud dekoratsioonid ning kvaliteetne ja omanäoline toitlustus. Soomlase korraldatud festivali pilet aga maksab ka kõige rohkem raha.

Lätlane panustab artistidele ja üldisele meelelahutusele. Toidust on tal suva – liha, kartul, kapsas käivad küll. Ei ole vaja siin erimenüüdega saksahärrasid mängida. Lätlase muusikafestivali eest tuleb välja käia poole vähem raha kui Soomes.

Eestlane vaatab, et kõik hädavajalikud festivalikomponendid oleksid olemas: esinejad, meelelahutus, söök ja jook. Kas kõik see ka ühtse terviku moodustab, on eraldi küsimus. See-eest on eestlase korraldatud festivali külastamine kõige odavam.

Just täpselt selline mulje on mul jäänud, kui seada kõrvuti Soome kunsti- ja muusikafestival Flow, Läti Positivuse festival ja meie Õllesummer.

Soome Flow’ festival on kõige maitsekam – mitmest žanrist muusika kõrval on tähtsal kohal ka kunst ja arhitektuur. Festivaliala on kujundanud Soome kunstikooli tudengid ning siseruumides on kunstinäitused.

Positivus on suvine hipsterifestival, kus saab sõpradega telkida, päikese käes peesitada ja head muusikat kuulata. Paljud on nurisenud, et toit on festivalil ilge jama, aga ega see lõppkokkuvõttes ka kõige olulisem ole.

Õllesummeriga on lood sellised, et ega tal väga hea maine ole. Kogu see festival on kuidagi kaootiline: ühes nurgas õlleputka purupurjus seltskonnaga, teises karussell kilkavate lastega ja kolmandas Elina Born või Pet Shop Boys.

Korraldajad püüdlevad küll kultuuriürituse ja muusikafestivali poole, aga väga paljud lähevad sinna ainult alkoholi jooma. Igal aastal on Õllesummeri esinejate nimekirjas tegelikult paar maailmanime ja paras posu eesti artiste, aga ega ta päris muusikafestival ikka ei ole.

Võib-olla on üldse vale Õllesummer Flow’ ja Positivusega ühte patta panna. Tallinn Music Week sobiks oma olemuselt nende sekka tegelikult palju paremini. Paneb ju TMW sarnaselt Flow’le rõhku paljudele kultuurisuundadele. Söögikohtades on erimenüüd, Kultuurikatlas disainiturg ja igal pool mitmesugused näitused.

Tallinn Music Week ei ole aga suvine festival, seda on hoopis Õllesummer, kes reklaamib end Eesti ja naaberriikide muusikasõprade suve suurüritusena. Jah, meil toimub suvel veel terve trobikond teisi festivale, aga kui vaadata meie laulukaare all toimuvat festivali, siis tekib küll tunne, et Soome ja Läti on Eestist vähemalt pea jagu üle.

Seotud lood
16.08.2016 18.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto