Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigi õigusabi muutub kättesaadavamaks

Peaprokurör Lavly Perling FOTO: Liis Treimann

Justiitsministeerium saatis kooskõlastusringile eelnõu, millega laiendatakse õigusabi kättesaadavust inimestele, kellel pole võimalik õigusabi eest turuhinda maksta.

Tellijale Tellijale

«Praegu on Eesti riigis liiga palju inimesi, kes ei saa kätte neile vajalikku õigusabi. Inimene, kes probleemi korral õigusabi vajab, peab riigi abi saama. Pärast muudatuste tegemist ja ressursside ümberjagamist peaks õigusabi jõudma iga seda vajava inimeseni,» ütles justiitsminister Urmas Reinsalu.

Näiteks kulutab riik märkimisväärse osa riigieelarve eraldisest kriminaalasjadele, mis on  sisult lihtsad asjad ega vajaks tingimata advokaadi abi. Eelnõuga soovitakse muuta riigi õigusabi andmist kriminaalasjade menetluses niimoodi, et edaspidi ei määrata alati kahtlustatavale kohustuslikus korras kaitsjat, kui menetletakse teise astme kuritegu ja kahtlustatav ei ole kaitsjat taotlenud.

16.08.2016 18.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto