Sisukord
Arter
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios

4 min lugemist
Loo autor olümpiamedaliga. FOTO: Mirje Roasto

Kuna mu töö Rio olümpiamängude vabatahtlikuna lõppes koos kolmevõistlusega juba 9. augustil ja siin on võimalik saada ka viimasel hetkel päris odavaid pileteid eri aladele, sisustasin ülejäänud aja võistlusi jälgides. Kokkuvõtvalt võib tegevust nimetada ka olümpiaturismiks – natuke spordile kaasaelamist ja natuke tavapärast turistielu.

Tellijale Tellijale

Nii-öelda multi-spordifännina olen nõus kaasa elama kõigile spordialadele. Kuna aga linn on suur ja võistluspaigad üksteisest mõnikord väga kaugel, samas aga tahaks ju kõigile eestlastele kaasa elada, kujuneb logistika paikapanemine päris keeruliseks. Tegelikult tuleks juba majutust broneerides oma eesmärgid läbi mõelda ning vastavalt sellele platseeruda olümpiapargi või mõne muu võistluspaiga lähedusse. Aga võib ka panustada ajaveetmisele rannas ja restoranidele, mida siin leidub laias valikus. Töökohta Deodoro olümpiapargis arvesse võttes lähtusin sellest, et tööle pääseks enam-vähem lihtsalt, seega sai mu elupaigaks korter Rio põhjaosas olümpiastaadioni vahetus läheduses. Tööle sõiduks kulus olenevalt päevast ja kellaajast kuni üks tund, olümpiaparki jõudis umbes sama ajaga, sõudjate laguuni äärde ning randadesse pooleteise tunniga. Kergejõustikustaadionile sai kõige kiiremini – üks rongipeatuse vahe või 20 minutit jalutamist.

Mõnikord on võimalik kombineerida võistlustele kaasaelamist turismiatraktsioonide külastamisega, mõnikord tuleb aga teha valik, sest eri linnaosades on ühel ajal võistlustules mitmed kaasmaalased. Nii sai rannaskäigu ja Ipanema restoranide nautimise kõrvalt nagu muuseas ära nähtud ka Tanel Kangerti tubli sõidu lõpuveeremine finišini. Raskem oli vaadata ühel päeval Eesti sõudjate finaalsõitu ja naiste epee võistkondlikku vehklemist.

18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto