Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Soovitusi lähipäeviks

FOTO: Erakogu

Arter soovitab, kuhu minna, mida teha lähipäevil.

* Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva puhul algab homme kell 12 Tallinnas Vabaduse väljakul suurejooneline kontsert «Vabadus on tunne», kus osaleb enam kui tuhat lauljat 30 koorist ja ligi sada tantsijat. Lavale astuvad teiste hulgas kaitseväe orkester, Otsa-kooli puhkpilliorkester ja bänd, Ivo Linna, Nele-Liis Vaiksoo, Kadri Voorand, Estonian Voices, Jaan Elgula. Kavas on isamaalised laulud üldlaulupidude repertuaarist, Alo Mattiiseni isamaalised laulud, uudisteosed ja rahva hulgas ammu tuntuks saanud laulud.

* Tartus tähistatakse meie vabaduse aastapäeva homme kell 11 kontsert-miitinguga Vabadussõja mälestussamba ehk Kalevipoja kuju juures, kus peakõnelejaks on kirjanik Hando Runnel. Esinevad puhkpilliorkester ja Tartu akadeemiline meeskoor, eraldi kontserdi annab ansambel Kõrsikud.

* Kell 18 algab suur aastapäevapidu Tartu laululaval. Esinevad linna poistekoor, neidudekoor Kurekell, Ülenurme laululapsed, Jaan Sööt ja Indrek Kalda, C-Jam, Eeva ja Villu Talsi, Lenna Kuurmaa ja Vaiglad, Fix ja Novella Hanson ning Jüri Pootsmann.

* Pühapäeval kell 11 saab aga Tartus stardipaugu rulluisumaraton, millele päev varem eelnevad rulluisusprint ja lastele mõeldud 500-meetrine tillusõit ning 3,4 km pikkune minimaraton. Balti riikide ja Skandinaavia suurimal rulluisusündmusel osaleb umbes 1500 rulluisutajat, Eesti parimate kõrval ka harrastajad.

* Juba täna läheb Viljandimaal lahti kaks päeva kestev Urissaare kantrifestival. Õhtusel kontserdil «Augustiöö Nipernoodid» löövad kaasa Sten-Olle Moldau ja Sõbrad, Jalmar Vabarna, Folkmill ja Salooni Eri Hajameelsed Kunznikud. Homme alates kella 12 teevad muusikat Apelsin, The Jingles ja Folkmill, lisaks Rulli Magnetik kantrifestivali eri ja DJ VintsVoon. Esimest korda Eestis toimuvad Lehma Bingo võistlused, selguvad aasta kauboi ja kantritüdruk, terve nädalavahetuse on avatud pop-up-restoran.

* Türil kestab pühapäevani C-JAM Cellofest, mille raames toimuvad kohalikus kultuurikeskuses, Türi tehisjärvel ja Kesk-Eesti mõisates kontserdid, tšellistide suvekool ja õpitoad.

Lisainfo ja kogu kava leiab www.emso.ee.

* Tallinna botaanikaaed kutsub tänasest pühapäevani külastama näitust «Elulõngad, püsililled ja viinamarjad». Elulõngad ja viinamarjad on kasvatatud Harjumaal Roogoja talus, floksid, siilkübarad, helmikpöörised, hostad, heleeniumid ja paljud teised püsililled Viljandimaal Nõrga talus. Saab osaleda ekskursioonidel, esitada küsimusi asjatundjatele ja osta istikuid.

18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto