Sisukord
Arter
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soovitusi lähipäeviks

2 min lugemist
FOTO: Erakogu

Arter soovitab, kuhu minna, mida teha lähipäevil.

* Eesti Vabariigi 25. taasiseseisvumispäeva puhul algab homme kell 12 Tallinnas Vabaduse väljakul suurejooneline kontsert «Vabadus on tunne», kus osaleb enam kui tuhat lauljat 30 koorist ja ligi sada tantsijat. Lavale astuvad teiste hulgas kaitseväe orkester, Otsa-kooli puhkpilliorkester ja bänd, Ivo Linna, Nele-Liis Vaiksoo, Kadri Voorand, Estonian Voices, Jaan Elgula. Kavas on isamaalised laulud üldlaulupidude repertuaarist, Alo Mattiiseni isamaalised laulud, uudisteosed ja rahva hulgas ammu tuntuks saanud laulud.

* Tartus tähistatakse meie vabaduse aastapäeva homme kell 11 kontsert-miitinguga Vabadussõja mälestussamba ehk Kalevipoja kuju juures, kus peakõnelejaks on kirjanik Hando Runnel. Esinevad puhkpilliorkester ja Tartu akadeemiline meeskoor, eraldi kontserdi annab ansambel Kõrsikud.

* Kell 18 algab suur aastapäevapidu Tartu laululaval. Esinevad linna poistekoor, neidudekoor Kurekell, Ülenurme laululapsed, Jaan Sööt ja Indrek Kalda, C-Jam, Eeva ja Villu Talsi, Lenna Kuurmaa ja Vaiglad, Fix ja Novella Hanson ning Jüri Pootsmann.

* Pühapäeval kell 11 saab aga Tartus stardipaugu rulluisumaraton, millele päev varem eelnevad rulluisusprint ja lastele mõeldud 500-meetrine tillusõit ning 3,4 km pikkune minimaraton. Balti riikide ja Skandinaavia suurimal rulluisusündmusel osaleb umbes 1500 rulluisutajat, Eesti parimate kõrval ka harrastajad.

* Juba täna läheb Viljandimaal lahti kaks päeva kestev Urissaare kantrifestival. Õhtusel kontserdil «Augustiöö Nipernoodid» löövad kaasa Sten-Olle Moldau ja Sõbrad, Jalmar Vabarna, Folkmill ja Salooni Eri Hajameelsed Kunznikud. Homme alates kella 12 teevad muusikat Apelsin, The Jingles ja Folkmill, lisaks Rulli Magnetik kantrifestivali eri ja DJ VintsVoon. Esimest korda Eestis toimuvad Lehma Bingo võistlused, selguvad aasta kauboi ja kantritüdruk, terve nädalavahetuse on avatud pop-up-restoran.

* Türil kestab pühapäevani C-JAM Cellofest, mille raames toimuvad kohalikus kultuurikeskuses, Türi tehisjärvel ja Kesk-Eesti mõisates kontserdid, tšellistide suvekool ja õpitoad.

Lisainfo ja kogu kava leiab www.emso.ee.

* Tallinna botaanikaaed kutsub tänasest pühapäevani külastama näitust «Elulõngad, püsililled ja viinamarjad». Elulõngad ja viinamarjad on kasvatatud Harjumaal Roogoja talus, floksid, siilkübarad, helmikpöörised, hostad, heleeniumid ja paljud teised püsililled Viljandimaal Nõrga talus. Saab osaleda ekskursioonidel, esitada küsimusi asjatundjatele ja osta istikuid.

Seotud lood
    18.08.2016 22.08.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto