Sisukord
Arter
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Karvapallid vallutavad maailma

2 min lugemist
Mõnusalt matsakas kass Chloe koduses paradiisis. FOTO: Kaader filmist

Tänavusel Annecy animatsioonifestivalil esilinastunud «Lemmikloomade salajane elu» tekitas publiku hulgas furoori. Eriti nautisid toimuvat pisikesed fännid, kes said kinolinal hüplevatele kutsikatele kaasa elada nagu oma lemmikloomale. Kohati polnud siiski selge, kas naerma ajasid loomad või saalis lõhkevad õhupallid.

Tellijale Tellijale

«Lemmikloomade salajane elu» on pehme, armas, südamlik. Peategelase rollis pisike, aktiivne koeralontu Max, kes jagab oma perenaisega sügavat, monogaamset idülli. Kõik muutub, kui majahaldjas toob perre varjupaigast võetud klanimata karvapahmaka nimega Duke. Otse loomulikult algab koerade vahel rivaalitsemine. Alguses jageletakse toidukausi, siis aseme pärast. Viimaks liigub võistlus hubasest atmosfäärist välja, karmidele suurlinnatänavatele, kuhu lõksu jäänud diivanikoertele tormab appi terve koduloomade armee. Olude vürtsitamiseks tuuakse mängu ka vastasleer – hüljatud koduloomade karm bande, kelle eesmärgiks on pehmed karvapallid hävitada.

Elus pettunud paharettide juhiks valitud jänes Lumepall mõjub eriti kelmikalt, liputab armsalt saba, samal ajal porgandist sissemurdmiseks sobilikke võtmeid välja närides. Siirast huumorist pulbitsevad siiski koduseinte vahel toimuvad draamad. Režissöörid on kõvasti ajusid ragistanud, et tuua kinolinale koju ootama jäetud kaaslaste tunded ja mõtted. Pepunuuskimised ja armudraamad. Sekka veel toiduarmastus, depressiivsed üksildusetunnid ja salajased rõõmud, ning saadaksegi südamlik ja helge naerulaks.

18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto