Sisukord
Äriuudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ilm keeras põllumeeste tegemised nässu

3 min lugemist
Ilmastikuolud ei soosi sel põllumeeste tööd. Pildil Avispeamees OÜ põllumees Ott Läänemets. FOTO: Marianne Loorents/Virumaa Teataja

Avispea külas asuva Avispeamees OÜ tegutseva talu põllumehe Ott Läänemetsa sõnul on talupidajal kolm suurimat riski – ilma-, turu- ja poliitiline risk – ning tänavu on kõik kolm realiseerunud.  

Tellijale

Läänemetsa sõnul on Eesti põllumehel Euroopa turul keeruline, sest võrreldes teiste riikidega on Eesti valitsus jätnud kasutamata võimalused oma tootjaid kehvade hinna- ja ilmatingimuste korral aidata. «Kuna konkurendid seda aktiivselt teevad, mis omakorda kunstlikult langetab nende tootjate omahinda, siis olemegi turul ebavõrdses seisus,» nendib Läänemets.

Valgamaa põllumehe Kalle Kitse sõnul on meie kliimaoludes väga raske lõunapoolsemate riikidega konkureerida. «Eestis on väga korralikult toimiv kokkuostusüsteem. 2015. aastal suutsime toota ca 200 protsenti siseturu vajadust ning see üleliigne kogus on edukalt piiri taha müüdud,» lisas Kits.

17.08.2016 19.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto