Sisukord
Arhiiv
Postimees
26.02.2020
Parkimisfirmad koondusid ühe mütsi alla (1) Eesti EKRE apteegireformi tühistamise eelnõu kukkus läbi (7) «Ma elan siin. Koos emaga, juba 15 aastat» (22) Anneli Ammase hea ajakirjanduse preemia läks Võrumaale (1) Terviseamet: Põhja-Itaaliast saabujad püsigu kodus Majandus Börsidele jõudis viirus alles nüüd Välismaa Kreeka saatis migrandilaagrite ehitamiseks saartele märulipolitsei Kirjastaja vangistamine räsib Hiina ja Rootsi suhteid Merili Arjakas: kolmandad valimised ei too Iisraelis lahendust Arvamus Juhtkiri: karmavõlg Narvale (19) Erik Aru: kas faktidel on lootust? (2) Jüri Liiv: Vargamäe mürgine pärand (17) Jaak Prozes: kas Putin tuleb või ei tule, selles on küsimus (1) Eve Järve: keda kaitsevad reklaamiseaduse piirangud? Andreas Kaju: tío Bernie Meie Eesti Aimar Altosaar: Narva 2040 Aimar Altosaar: barokklinnast tööstuskeskuseks ja edasi (2) Lauri Vahtre: Narva vanalinn – teeme ära! (4) Kultuur Kuidas nautida õhtust juureravi (1) Kaalutus armastuse ja sõpruse vahel (1) Kõrvalt tulija triumf Sport Austraalias sündinud surfar tahab Eesti lipu all olümpiavõitjaks tulla (1) Saaremaa võrkpalliklubi unistab kahest kodumängust Autospordiliit annab avalikkusele valeinfot Tartu Miss Valentine toob võimlejaid kokku igast ilma otsast Lemmit Kaplinski viib volinikud jooksuringile Lubatud tähetorni lipuväljak lükkub aina kaugemasse tulevikku Tuigo kalmistule viivale kehvale teele paistab lootusekiir Alatskivi õunaaias algas uue kaupluse ehitus Tartu Uus Teater korgib lahti elu vastusteta küsimused Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Rio OMi korraldajad murravad pead suure probleemi üle

2 min lugemist
Rio olümpiamängud ei ole saanud paljudel võistlustel hiilata suure publikunumbriga. FOTO: Tairo Lutter

Suurvõistlust telerist või staadionilt jälgides on sportlaste soorituste järel teine jututeema tihti publik ja selle olemasolu või hoopis puudumine. Rio olümpiamängud lähenevad lõpusirgele ja pealtvaatajate arve vaadates kipub esimene Lõuna-Ameerikas peetav olümpia maanduma kõrvuti nende mängudega, kus publikuhuviga ei ole just kiita.

Tellijale

Suveolümpiamängude üks peaala on ikka ja alati olnud meeste 100 m jooksu finaal ja piletid sinna on kulla hinnaga. Rios võis aga maailma kõige kiirema mehe selgitamise õhtul silmata kergejõustikuareenil suurel hulgal tühje kohti. Seejuures pidi nüüdseks kolmel olümpial 100 m jooksu võitnud Usain Bolt tegema veel fännidele üleskutse, et staadion tuleks ikka publikut täis, kuid lõpuks ei toonud tulemust seegi.

2008. aasta Pekingi ja 2012. aasta Londoni mängudega võrreldes on kontrast väga terav, kuna neil kahel suveolümpial kulgesid piletimüük ja areenide täitumus muljet avaldavalt sujuvalt.

60 000 inimest mahutava kergejõustikuareeni täitumusega on Rios olnud probleeme ka teistel päevadel ning seejuures ei ole jõutud ligilähedalegi pühapäevale, kui oli kavas kergejõustikuprogrammi peaala.

«Me ei ole pettunud. Kui ei ole suuri staare ja kohalikke sportlasi, siis läheb inimestel aega, et nad hakkaksid kergejõustikku armastama,» sõnas Rio olümpiamängude pressiesindaja Mario Andrada.

Korraldajate sõnul on nad müünud koguni 87 protsenti kõigist piletitest, mis teeb kokku 5,7 miljonit pääset. Samas ei ole seda areenidelt näha ja täitumus on tunduvalt väiksem. Andrada sõnul ongi paljud pileti soetanud inimesed loobunud võistlustele tulemast, kuna neid hirmutavad areenile pääsemise pikad ootejärjekorrad ja keeruline transpordisüsteem. Brasiillase sõnul läheb ülejäänud piletite müük hästi ja inimestel hakkab tekkima aina suurem olümpiamängude vaimustus, kuid kahjuks saavad mängud selle nädalaga otsa.

25.02.2020 26.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto