Sisukord
Välismaa
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja

4 min lugemist
Vorkuta. FOTO: Jaanus Piirsalu

Täpselt polaarjoonel asuva Vorkuta ümbruses elas ja õitses nõukogude ajal paarkümmend kaevandusasulat. Iga kaevanduse juures oma asula. Praeguseks on alles jäänud viis pooltühja asulat ning ka Vorkuta linn ise sureb vaikselt välja.

Tellijale Tellijale

Tänu tohututele söevarudele ja seda kaevandama saadetud kahele miljonile vangile (vange saadeti sinna sunnitööle 1932.–1958. aastani, isegi linna esimese generaalplaani tegid vangid) tuntuks saanud Vorkutast tahtis nõukogude võim teha suurima teisel pool polaarjoont asuva linna 350 000 elanikuga. Nõukogude aja lõpus elas linnas ligi 120 000 inimest, praegu täpselt poole vähem. Vähe on Venemaal linnu, mis pärast Nõukogude Liidu kokkuvarisemist 25 aastat tagasi on nii kapitaalselt elanikest tühjenenud.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto