Sisukord
Eesti
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kastein vallandati armusuhte tõttu

2 min lugemist
Margus Kastein FOTO: Andres Haabu

Saku õlletehase kauaaegse juhi Margus Kasteini ootamatu ametist lahkumise taga oli tööl tekkinud armusuhtest põhjustatud konflikt.

Saku õlletööstuse omanik, maailmakuulus Carlsbergi õlletehas lahendas sel nädalal pealtnäha lihtsalt neid ootamatult tabanud probleemi. Nimelt lõpetasid nad järsult töösuhte Saku pikaaegse juhi Margus Kasteiniga.

«Soovime omalt poolt avaldada Margusele tänu Saku ja Aldarise arengusse panustamise eest ja soovime talle igakülgset edu edaspidiseks,» teatas Carlsberg Grupi asepresident Joao Abecasis ametlikus pressiteates.

Paraku ei puudutanud see teade poole sõnagagi seda, miks Kastein tegelikult nii ootamatult lahkub. Loo peategelane selgitas meedias, et päris kindlasti pole tema lahkumine seotud Saku mulluse kahanenud käibega ja et ta kavatseb nüüd kuni sügiseni aja maha võtta.

Kasteini lahkumise tegelik põhjus jäi tavapärase meediakäsitluse varju, sest ajakirjandus ei osanud kahtlustada, et asjalood on palju delikaatsemad. Tegelikult oli Kasteinist vabanemine Carlsbergi peakontorile n-ö prognoosimatu sundkäik, mis sai alguse ebameeldivast uudisest, mis neile eelmisel nädalal Eestist saabus.

Nimelt sooviks üks Saku õlletehase selleks hetkeks juba endine naistöötaja saada rahalist kompensatsiooni selle eest, et õlletehase juht Kastein oli ta alusetult koondanud. 

Kuigi ametlikult toodi koondamise põhjuseks tööalased erimeelsused, on naise arvates tegelik põhjus hoopis tema ja lasterikka perekonna pea Kasteini vaheline isiklik suhe. 

Mõistagi pidi Carlsberg sellisele uudisele reageerima. Maksta aga naisele, kes oli Saku õlletehasest koondamisel niigi kõik hüvitised  ametlikult kätte saanud, lisaks veel eraldi kompensatsiooni, tundus ettevõttele väljapressimisena ning sellele ei tahtnud nad alluda.

Nii valiti ausam variant ning Kasteinile tehti selgeks, et tekkinud probleemi ja tippjuhile sobimatu käitumise tõttu peab ta kohe ametist lahkuma. Kastein oli sellega nõus. Seetõttu jääb Carlsberg isegi tagantjärele Postimehele juhtunut kommenteerides oma eksjuhi suhtes neutraalseks.

«Me viisakalt keeldume kommenteerimast neid väiteid ja saame ainult kinnitada seda, et Margus Kastein on olnud Saku ja Aldarise juht alates 2014. aasta juunist ja on nüüdseks kompaniist lahkunud,» teatas kompanii meediajuht Kasper Elbjørn Postimehe kirjalikult.

Täpselt samasuguse kirjaliku vastuse saatis Postimehele ka Kasteini mantlipärija Rolandas Viršilas. Märkimisväärne on, et ei tema ega Carslbergi juhtkond lükka ümber Postimehe infot Kasteini töölt lahkumise tegelike põhjuste kohta.

Arusaadavalt kidakeelne on ka Margus Kastein ise. Saanud Postimehelt olukorra detailse kirjelduse koos palvega lahkumise tegelikke põhjusi ise selgitada, vastas ta ajakirjanikule SMSi teel: «Ma lahkusin oma ametist eile ja olen praegu juba puhkamas. Vabandan, aga ma ei soovi täiendavalt midagi kommenteerida, aitäh.»

Seotud lood
18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto