T, 4.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine

Kazimierz Popławski
Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Auschwitz-Birkenau kurikuulus peavärav. Foto: AFP/Scanpix
Auschwitz-Birkenau kurikuulus peavärav. Foto: AFP/Scanpix Foto: SCANPIX

Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro teatas selle nädala alguses, et valitsus on heaks kiitnud seaduseelnõu, mis keelab kasutamast fraasi «Poola surmalaagrid». Tegemist on ühe tundlikuma teemaga, millega Poola diplomaadid ja ühiskond on rinda pistnud.

Natsi-Saksamaa propagandaministrile Joseph Goebbelsile (tõenäoliselt vääralt) omistatud kuulus tsitaat ütleb, et kui korrata valet piisavalt kaua, hakkavad inimesed seda uskuma. On vigu ja lihtsustamisi, mis on valedele tihti väga lähedal.

Poola kultuuriministeeriumi info järgi esitavad Poola diplomaadid maailma riikide meediaväljaannetele aastas 150 palvet, et fraasid «Poola kontsentratsioonilaagrid» või «Poola surmalaagrid» parandataks artiklites «Saksa laagriteks okupeeritud Poolas II maailmasõja ajal» (mis tõenäoliselt on laagrite kohta kõige täpsem nimetus).

Märksõnad
Tagasi üles