Sisukord
Uudised
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus

2 min lugemist
Olavi Annuk ja tema tütar Merike Annuk pidid Jõgeval oma viljapuuaias jalutamiseks kummikud jalga panema. Üle kallaste tõusnud Pedja jõe vesi ulatus seal põlvini. FOTO: Sille Annuk

Tänavuse lõikuskuu suured sajud on teinud palju kurja. Valminud vili on põllul idanema hakanud, sest pehme maa ja jätkuvad vihmahood takistavad saagi koristamist. Toiduvilja Eestimaa põldudelt sel aastal ilmselt ei saa ning ka talviste põllukultuuride külv venib kaugemasse tulevikku. Kuiv hein ja põhk on defitsiit.

Tellijale Tellijale

Ka jõed kipuvad üle kallaste tõusma ning siin-seal on vesi isegi koduhoovidesse tunginud. Pool elu Jõgeva linnas Pedja jõe kaldal elanud 74-aastane Olavi Annuk ajas kolmapäeva hommikul oma haned jõele ning enda üllatuseks ei pidanud ta oma aiamaalt kaugemale jalutamagi, sest jõevesi ulatus juba sinnani.

«Isegi kevadel suurvee ajal ei ole sellist pilti ma siin näinud. Eks kevaditi ikka veetase veidi tõuseb, kuid siis on vesi paar meetrit üle kallaste,» rääkis Annuk, kelle krundil sel kolmapäeval loksus jõevesi juba viljapuuaias ja kartulivagude vahel. Silma järgi mõõtes oli vesi jõesängi servast umbes kahekümne viie meetri kaugusel.

18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto