Sisukord
Arhiiv
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mäe treener: tema aeg veel tuleb

1 min lugemist
Ahto Raska kütab Epp Mäe enne matile minekut üles. Siiski sai eestlannale saatuslikuks üks hetk, kus vastase rünnak sai maha magatud. FOTO: Tairo Lutter

Mullu naistemaadluse raskekaalus maailmameistrivõistlustel pronksmedali võitnud Epp Mäe kaotas Rio olümpiamängudel kohe oma avamatši, kui ta jäi kaheksandikfinaalis 4:6 alla hiinlannale Zhang Fengliule. Mäe tunnistas, et otsustavaks sai ainult üks hetk, kui ta lubas eduseisus olles teha vastasel neli punkti väärt heite. Eestlanna õnnetuseks kaotas hiinlanna veerandfinaalis 2:5 kanadalannale Erica Elizabeth Wiebele ja sellega sai Mäe olümpiadebüüt läbi.

«Magasin ühe rünnaku maha,» tunnistas Mäe, kes veel üks minut enne matši lõppu juhtis 3:0, kuid lubas siis hiinlannal teha neli punkti väärt heite. Seejärel rünnakule asunud eestlanna vastu tehti veel üks kahepunktiline heide, nappi punktilisa sai ka Mäe. «Tunnen end kaitsemaadluses kindlamalt ja üritasin eduseisus kaitsest lähtuvalt tegutseda,» põhjendas ta oma tegevust olukorras, kus vastane sai korraga neli punkti.

Eestlanna tõdes, et nüüd ei ole muud, kui tuleb taas tugevalt tööd teha ja Tokyo olümpial uuesti matile asuda. «Neli aastat on vaja uuesti tööd rügada,» tõdes 24-aastane Mäe.

Pettunud oli loomulikult ka eestlanna treener Ahto Raska. «Ta lasi ühe vea sisse ja kohe oli neli punkti. Tegelikult Epp kontrollis tervet matši käiku. Epp jäi selles olukorras jalgadega seisma. Tegelikult oleks ta pidanud end ära keerama. Väike viga, kuid saatuslik,» sõnas Raska. «Epu tase ei ole tippude mõttes kellestki kaugel. See on ainult aja küsimus, kui kõik hakkab paika loksuma. Tema aeg veel tuleb. Läheme edasi ja teeme omad järeldused.»

Seotud lood
18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto