Sisukord
Sport
Postimees
19.08.2016
Eesti Kastein vallandati armusuhte tõttu (17) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Kogu Eesti pidutseb Horoskoop Noored, kes ei oska hääldada «ENSV» (1) Marssal Jazov jõudis ainsana lugupidamise ära oodata (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Haigekassa on 33 miljoniga kahjumis (20) Ärevad päevad: mis juhtus 25 aastat tagasi (1) Mis on 25 aastat hiljem esimene asi, mis 1991. aastale mõeldes meelde tuleb? (1) Peamine, et õnnestus vältida kodusõda nagu Jugoslaavias Välismaa Välismaa lühiuudised 19.08 Hispaania jõudis koalitsioonikõnelusteni Poolakaid ärritab natside surmalaagrite kaelamäärimine Arvamus Rein Veidemann: kuniks mälu, seniks elu (6) Ellemann-Jensen taasiseseisvumisest: Eestil on uskumatult vedanud (1) Kuidas on läinud NSV Liidu endistel vabariikidel Juhtkiri: jalad kõhu alt välja, minister Ossinovski Ivar Raig: Eesti taasiseseisvus võideti Moskvas (9) Olev Remsu: kes oli Gorbatšov? Paradoks paradoksi järel (4) Päeva karikatuur: nõukogude okupatsioonist üha kaugemale Erkki Bahovski: iseseisvuse taastamine andis kogemuse, mida läänes paljudel pole (3) Sport Eestlased Rios Õnnelik Balta – terve ja maailma hüppajate eliidis (2) Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha Odaviskajatel jäi eesmärk saavutamata Jõhkrad päevad tõid Mägile Rios rahuldustunde Proffide murevaba olümpia, ülejäänud muretsevad raha pärast Mariel Gregor: Rio pisarad (2) Mäe treener: tema aeg veel tuleb Arter Põgenemine Lätti Suvelõpu sumisejad Kuidas Nõukogude Liidu lagunemine meid peenraorjusest päästis Valgeranna ajakapsel Olümpiaturisti elu võlu ja valu Rios Tants, trall ja kakelung Karvapallid vallutavad maailma Soovitusi lähipäeviks Moehullused aastast 1991 Kes oli kauneim kogu maal aastal 1991? Kunstnik Enn Põldroosi suured hetked Kolm päeva augustis (1) Vabariigi eel: 24 tundi kiluvõileibu Vabadus ähvardas tappa spordihuvi Miljonite unistuste auto (2) Tartu Piirissaar: ööd on siin mustad ja võsast kostab ulgumist Jõgeva rahval on vesi ahjus, täpsemalt suitsuahjus Ants Laaneotsa unetu öö lennuväe staabis Rulluisutajad vallutavad nädalavahetusel Raadi Maavanemal läks hommikul mõte küüditamisele Abilinnapea ärkas suvilas hirmsa mürina peale Linnavolikogu arutas ka musta stsenaariumi Vabadusesõnum võõral maal võõras keeles Nuustakule koguneb laskesuusaeliit Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur lootus, suur hirm ja suur võimalus ajalugu teha

2 min lugemist
Kui Pau Gasol poolfinaalis mängida saab, võib Hispaania USAd üllatada. FOTO: SCANPIX

Rio olümpiamängude meeste korvpalliturniiri veerandfinaalidest oodati põnevusetendusi. Ei läinud nii: Austraalia sai väga mannetult mänginud Leedust jagu koguni 90:64, Ameerika Ühendriigid näitasid skooriga 105:78 jõudu Argentina vastu ja Hispaania oli 92:67 parem Prantsusmaast. Vaid «vanad sõbrad» Serbia ja Horvaatia pidasid vihase duelli, kust väljusid 86:83 võiduga serblased.

Tellijale Tellijale

Poolfinaalide eel on seega ikka õhus suur küsimus: kas mäng-mängult aina paremasse hoogu minev Hispaania on seekord võimeline ameeriklasi üllatama? Kaheksa aastat tagasi näidati Pekingi olümpiafinaalis soosikule juba hambad, nelja aasta eest Londonis jõuti kullale veel lähemale, ent ikka võtsid Ameerika Ühendriigid haaravas finaalis seitsme punktiga oma. Sel turniiril on ameeriklaste mäng olnud väga kõikuv ja ka Argentina vastu jäid nad kiirelt kümnepunktilisse kaotusseisu. Edasine oli jõudemonstratsioon.

«Alustasime veidi laisalt, kuid saime sellest varakult aru ja ärkasime,» sõnas USA keskmängija DeMarcus Cousins, kes on kogu senise turniiri jooksul olnud hädas isiklike vigadega, kuid tegutses Argentina vastu hästi kaitses ning viskas ise 15 punkti. «Saime nii kaitses kui ka rünnakul enesekindluse tagasi,» lisas Paul George.

18.08.2016 22.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto