Sisukord
Kultuur
Tänane leht
22.08.2016
Eesti Mälumäng Vorkuta pakub teise võimaluse eestlaste mälestuse hoidmiseks (1) Palju õnne Male Raskes joobes bussijuht oli varemgi purjuspäi rooli keeranud Dilbert Horoskoop Haiguste ravi tekitab ministrite seas erimeelsusi (2) Maastur sõitis pargitud autole otsa Eesti lühiuudised Ilves võõrustas viimast korda Kadriorus külalisi Majandus Raul Eamets: majandusel on läinud hästi, aga praegu tammume paigal Raivo Vare asemel saab Eesti Raudtee nõukogu liikmeks Priit Rohumaa Tere pankrot sobiks pankadele ja ülevõtjatele 25 aastat edulugu, aga ikka Soomest kõvasti maas (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Bulgaariat väisavad ohtlikud uued külalised Saksamaa hakkab kodanikke ärgitama toitu ja vett varuma Välismaa lühiuudised Kurdi pulm muutus Türgis veresaunaks Merkelit ootab ees kurnav sügis (5) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: rahvas valis presidenti President Ilves: Eesti pole maine paradiis ega ka parima elukeskkonnaga riik maailmas. Veel mitte (4) Mammi riigikogulastele: lõpetage molutamine, hakake tööle! (7) Marti Aavik: mõjuagendid või lihtsalt nõrganärvilised? (4) Juhtkiri: olümpialiikumise tupik Kultuur Põrgupõhja jakuudi silme läbi Sport Medalimehed, tipud, kustunud lootused ja põrumised (9) Rio olümpiamängude kangelased Fosti ja Nurme: palvetamine, kokkukukkumine ja nauding maratonist Kõige kallim kuld! Küsimärgid kümnevõistluse tulevase tippmehe kohal Tarbija Spordiriided jäägu lihtsaks, tähtsaimad on jalanõud Tartu Bambona lao hävitas korstnast lennanud säde Eestlased jätsid rullimaratonil võidu koju Valgamaa vanaema suur mure: kuidas viis lapselast kooli alguseks kodulinna Tartusse saada? (1) Miks Tartu tänavailt üles võetud vana kivisillutis minema visatakse? Pidu palaval Piirissaarel sibula ja spordiga Mõisniku jonn sünnitas Jõgeva linna Ratturite pidupäevasõit lõppes ränkraske tõusuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Põrgupõhja jakuudi silme läbi

4 min lugemist
Ivo Uukkivi Vanapagana rollis (esiplaanil), tagareas Sulev Teppart (pastor), Liisa Pulk (Julka), Martin Kõiv (Ants) ja Elina Reinold (Lisette). FOTO: R.A.A.A.M.

R.A.A.A.M.-i juht Märt Meos on teinud fantastilist tööd väga huvitavate välislavastajate Eestisse toomisel (pärslane Ghanizadeh, Tšiilis töötav Layera, osseet Gatsalov, jakuut Potapov, Ameerika rumeenlane Giurgea, siberlane Pessegov, lisaks veel Peterburi tipplavastajate Lev Erenburgi ja Andrei Mogutši meistriklassid). Seda on olnud rohkem, kui on teinud teised Eesti teatrid aastakümnete jooksul kokku ja erinevast kunstilisest resultaadist sõltumata on nende isiksustega kohtumine hindamatult rikastanud meie näitlejaid ja ka publikut. Seda peegeldab enamiku külaliste soov Eestisse tagasi tulla.

Tellijale Tellijale

Ja nii tõlgendabki jakuudi lavastaja Sergei Potapov juba teist suve meie kirjanduse tüvitekste. Eelmisel aastal «Libahunt», mis ei leidnud osalt meie kriitikutelt sedavõrd mõistmist, et isegi Mari Lille teravalt nüüdisaegne Vanaema-tõlgendus jäeti aastaauhinnale nomineerimata, ja nüüd siis «Põrgupõhja uus Vanapagan».

Kui «Libahunt» pakuti välja Kitzbergi näidendi interpreteeringuna, mida see tõepoolest ka oli, siis seekordse, «Vanapagana» teksti autoriks on märgitud Moskva dramaturg Mihhail Baškiroff ja Tammsaare romaanile on viidatud vaid kui alusmaterjalile. Teosest on võetud siiski kogu süžeeareng, põhitegelased ja mitu krestomaatilist dialoogikatketki, kuid kuna tegevus toimub Põrgupõhja talu asemel hoopis linnabordellis, on suurem osa tekstist uuslooming.

19.08.2016 23.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto