Sisukord
Uudised
Tänane leht
22.08.2016
Eesti Mälumäng Vorkuta pakub teise võimaluse eestlaste mälestuse hoidmiseks (1) Palju õnne Male Raskes joobes bussijuht oli varemgi purjuspäi rooli keeranud Dilbert Horoskoop Haiguste ravi tekitab ministrite seas erimeelsusi (2) Maastur sõitis pargitud autole otsa Eesti lühiuudised Ilves võõrustas viimast korda Kadriorus külalisi Majandus Raul Eamets: majandusel on läinud hästi, aga praegu tammume paigal Raivo Vare asemel saab Eesti Raudtee nõukogu liikmeks Priit Rohumaa Tere pankrot sobiks pankadele ja ülevõtjatele 25 aastat edulugu, aga ikka Soomest kõvasti maas (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Bulgaariat väisavad ohtlikud uued külalised Saksamaa hakkab kodanikke ärgitama toitu ja vett varuma Välismaa lühiuudised Kurdi pulm muutus Türgis veresaunaks Merkelit ootab ees kurnav sügis (5) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: rahvas valis presidenti President Ilves: Eesti pole maine paradiis ega ka parima elukeskkonnaga riik maailmas. Veel mitte (4) Mammi riigikogulastele: lõpetage molutamine, hakake tööle! (7) Marti Aavik: mõjuagendid või lihtsalt nõrganärvilised? (4) Juhtkiri: olümpialiikumise tupik Kultuur Põrgupõhja jakuudi silme läbi Sport Medalimehed, tipud, kustunud lootused ja põrumised (9) Rio olümpiamängude kangelased Fosti ja Nurme: palvetamine, kokkukukkumine ja nauding maratonist Kõige kallim kuld! Küsimärgid kümnevõistluse tulevase tippmehe kohal Tarbija Spordiriided jäägu lihtsaks, tähtsaimad on jalanõud Tartu Bambona lao hävitas korstnast lennanud säde Eestlased jätsid rullimaratonil võidu koju Valgamaa vanaema suur mure: kuidas viis lapselast kooli alguseks kodulinna Tartusse saada? (1) Miks Tartu tänavailt üles võetud vana kivisillutis minema visatakse? Pidu palaval Piirissaarel sibula ja spordiga Mõisniku jonn sünnitas Jõgeva linna Ratturite pidupäevasõit lõppes ränkraske tõusuga Meelelahutus Koomiks Sudoku

25 aastat edulugu, aga ikka Soomest kõvasti maas

4 min lugemist
FOTO: Maailmapank

Eesti majandus on pärast iseseisvuse taastamist 1991. aastal läbi teinud meeletu arengu, aga ka valusaid kriise. Postimees uuris, kuidas on meil võrreldes saatusekaaslastega läinud.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Endiste Nõukogude Liidu vabariikide arengust rääkides ei tohi unustada, et viimased 25 aastat on tähendanud neile põhjalikke ümberkorraldusi majanduses. 1990. aastad tähendasid üleminekut vabaturumajandusele: saabusid välisinvesteeringud, tekkis eraettevõtlus, võeti kasutusele oma valuuta, toimus erastamine ning veel palju muud. Suured muutused tõid endaga esialgu kaasa suure majanduskasvu ja tuntuse välismaal.

Iseseisvuse taastanud riikidest torkas eriti kärme reformijana silma just Eesti, kes tegi omal ajal mitu julget majanduspoliitilist valikut. Näideteks võib tuua fikseeritud rahapoliitika, tasakaalus riigieelarve või madalad maksud. On leitud, et need meetmed on end õigustanud, sest tagasid Eestile hea stardiplatvormi ja väga kiire majanduskasvu tempo.

19.08.2016 23.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto