Sisukord
Majandus
Postimees
22.08.2016
Eesti Mälumäng Vorkuta pakub teise võimaluse eestlaste mälestuse hoidmiseks (1) Palju õnne Male Raskes joobes bussijuht oli varemgi purjuspäi rooli keeranud Dilbert Horoskoop Haiguste ravi tekitab ministrite seas erimeelsusi (2) Maastur sõitis pargitud autole otsa Eesti lühiuudised Ilves võõrustas viimast korda Kadriorus külalisi Majandus Raul Eamets: majandusel on läinud hästi, aga praegu tammume paigal Raivo Vare asemel saab Eesti Raudtee nõukogu liikmeks Priit Rohumaa Tere pankrot sobiks pankadele ja ülevõtjatele 25 aastat edulugu, aga ikka Soomest kõvasti maas (2) Välismaa KOHALIK VAADE: Bulgaariat väisavad ohtlikud uued külalised Saksamaa hakkab kodanikke ärgitama toitu ja vett varuma Välismaa lühiuudised Kurdi pulm muutus Türgis veresaunaks Merkelit ootab ees kurnav sügis (5) Arvamus Peeter Langovitsi tagasivaade: rahvas valis presidenti President Ilves: Eesti pole maine paradiis ega ka parima elukeskkonnaga riik maailmas. Veel mitte (4) Mammi riigikogulastele: lõpetage molutamine, hakake tööle! (7) Marti Aavik: mõjuagendid või lihtsalt nõrganärvilised? (5) Juhtkiri: olümpialiikumise tupik Kultuur Põrgupõhja jakuudi silme läbi Sport Medalimehed, tipud, kustunud lootused ja põrumised (9) Rio olümpiamängude kangelased Fosti ja Nurme: palvetamine, kokkukukkumine ja nauding maratonist Kõige kallim kuld! Küsimärgid kümnevõistluse tulevase tippmehe kohal Tarbija Spordiriided jäägu lihtsaks, tähtsaimad on jalanõud Meelelahutus Koomiks
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Raul Eamets: majandusel on läinud hästi, aga praegu tammume paigal

4 min lugemist
Majandusteadlane Raul Eamets. FOTO: Kristjan Teedema

Majandusteadlane ja Tartu Ülikooli sotsiaalteaduste valdkonna dekaan Raul Eamets näeb järgmise 25 aasta suuremate proovikividena heade transpordiühenduste loomist ning energiasõltumatuse säilitamist.

Tellijale

- Mis iseloomustab Eesti majandusarengut viimase 25 aasta vältel ehk pärast taasiseseisvumist?

Erinevalt paljudest teistest n-ö endistest liiduvabariikidest tegi Eesti iseseisvumise alguses hulga väga julgeid ja ebatraditsioonilisi majanduspoliitilisi valikuid. Meil kehtestati rahasüsteemi alusena valuutakomitee süsteem, mis ühelt poolt oluliselt kitsendas keskpanga võimalusi teha rahapoliitkat (näiteks kontrollida inflatsiooni), teisalt tagas Eestile kogu selleks ajaks usaldusväärse ja fikseeritud kursiga oma raha.

19.08.2016 23.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto