Sisukord
Tervisenõu
Postimees
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu

4 min lugemist
TÜ geriaatriadotsendi Kai Saksa selja taga paistab levinud mudel edukast vananemisest, mille järgi pole eakal haigusi või puudeid, tal on hea vaimne võimekus ja kehaline funktsioon ning inimene võtab elust aktiivselt osa. FOTO: Sille Annuk

Kui vanem inimene kaotab ilma selge põhjuseta järsult kaalu ega suuda endaga enam ise toime tulla, tasub kahtlustada sageli piisava tähelepanuta jäävat haprust.

Tellijale Tellijale

Haprusega seotud probleemid ei pea olema suured, aga need kuhjuvad ja inimene, kelle füüsilisi ja vaimseid võimeid on elatud aastad niigi vähendanud, ei pruugi suuta nendega toime tulla. «Inimene käib alla ja seda isegi mitte haiguste tõttu,» rääkis Saks.

Ta tõi näiteks, et kui üldiselt mõeldakse kaaluprobleemi all ülekaalu, siis vanemas eas on hoopis suurem probleem alakaal ja kaalulangus, millest Eestis ei räägita peaaegu üldse. 

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto