Sisukord
Sport
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks

3 min lugemist
Trekisõidust on olümpiamängudel saanud brittide üks leivanumbreid. Pildil poseerivad kuldmedalitega meeskondliku sprindi olümpiavõitjad Philip Hindes, Jason Kenny ja Callum Skinner. FOTO: SCANPIX

Eesti spordisõpradel on hästi meeles kunagise peaministri Andrus Ansipi öeldud lause, et spordi rahaline toetamine riigi poolt on totalitaarse režiimi nähtus. Lõppenud Rio mängud tõestasid aga taas, et suurt raha kulutavad medalite võitmiseks ka demokraatlikud riigid ja tulemused muutuvad selle abil kiiresti paremaks. Hea näide on siinkohal Suurbritannia, kes on sporti kõvasti raha panustanud – nüüd tõusti olümpiamängude medalitabelis USA järel koguni teiseks.

Tellijale Tellijale

65 miljoni elanikuga Suurbritannia on rahvaarvult maailma 21. riik, kuid viimastel olümpiamängudel on nad kuulunud medalitabeli absoluutsesse tippu. Rios edestati isegi Hiinat ja koguti läbi aegade suurim medalisaak. Üldine medalite arv oli brittidel sel korral 67. Eelmine tippmark oli 65 ja pärines neli aastat tagasi Londonist. Edulugu on seda imekspandavam, kuna koduste olümpiamängude järel langeb medalisaak tavaliselt tuntavalt. Britid on aga esimesed, kes suutsid seda hoopis kasvatada.

Suurbritannia on olümpiaspordi tõeliseks suurjõuks saanud kolme viimase olümpiaga. Läbi ajaloo on nende kuldmedalite arv jäänud tavaliselt alla kümne ja tõeline põhi saavutati 1996. aastal Atlantas, kui lepiti ainult ühe esikoha ja kokku 15 medaliga. Sellele on järgnenud aga kiire tõus, millele on kaasa aidanud ka riiklik tugi.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto