Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president

3 min lugemist
Poliitikavaatleja Ahto Lobjakas. FOTO: SCANPIX

Kolumnist Ahto Lobjakas kirjeldab, kuidas riigipea valimistel võib näiliselt ootamatult, ent siiski loogiliselt jõuda Kadriorgu Mailis Reps.

Tellijale Tellijale

Praeguse seisuga on tõenäoline järgmine Eesti president Mailis Reps. Kõlab paradoksaalselt pärast Kallase-Nestori diili, millega Reformierakond aitab sotsiaaldemokraatidel üles seada oma kandidaadi ja saab vastu SDE toetuse riigikogu teises ja kolmandas voorus. Aga paradoks hajub, kui vaadata arve ja poliitilist loogikat.

Arvud ütlevad, et Reformierakonnal ja SDE-l on riigikogus kokku maksimaalselt 45 häält vajalikust 68st. Postimehe juhtkiri (23.08) märgib, et nii on riigikogus valik Kallase ja Nestori vahel Keskerakonna otsustada. Midagi aga ei sunni Keskerakonda Siim Kallase ja Eiki Nestori vahel valima.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto