Sisukord
Sport
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu

2 min lugemist
Fiji ragbimeeskonna mängijad kodumaal fänniarmee ees. FOTO: AFP / Scanpix

Vaikses ookeanis asuv väikeriik Fidži polnud enne Riot olümpiamängudel ühtegi medalit võitnud. Nüüd võitsid nad võistkonnaalal kulla, alistades finaalis Suurbritannia 43:7. Umbes 900 000 elanikuga saareriigi ragbi sevens’i ehk olümpiaragbi meeskonna edulugu kuulub samasse kategooriasse, kuhu kunagi laineid löönud Jamaica bobikelgutajad. Koondise ridadest võib näiteks leida vangivalvuri ja hotelli portjee.

Tellijale Tellijale

Ragbimänguga alustades tuli tulevastel sportlastel tihti palli asemel kasutada plastikpudeleid, aga teinekord ka nutsakuks seotud särke ja plätusid (!). Ometi tõusis Fidži koondis pärast 1924. aastat taas olümpiamängude kavas oleva ragbi sevens’i suurfavoriidiks. Kui koondise koosseis suve alguses avalikuks tehti, ei avalikustanud seda mitte mõni spordibürokraat, vaid peaminister isiklikult. Ragbi on fidžilastele oluline nagu brasiillastele jalgpall.

Kapten Osea Kolinisau sõnul olid pinged enne olümpiaturniiri suured. «Kõik ootasid meilt ei rohkemat ega vähemat kui kulda. Peaminister ütles, et loodab meid pärast kuldmedalitega näha. See on tohutu pinge, eriti siis, kui oled esmakordselt olümpial,» tunnistas kapten Timei veergudel.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto