Sisukord
Arvamus
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel

2 min lugemist
Taani suursaadik Eestis Søren Kelstrup FOTO: JAANUS LENSMENT/POSTIMEES

Näha Eestit oma iseseisvust taastamas oli taanlastele suure rõõmu allikas ning Taani oli teine riik, kes tunnustas Eesti taasiseseisvumist, kirjutab Taani suursaadik Eestis Søren Kelstrup.

Tellijale Tellijale

Praegu on põhjust Taani ja Eesti suhteid esile tõsta. Samamoodi, nagu möödunud nädalavahetusel sai tähistada Eesti iseseisvuse taastamist, on täna meie maade vaheliste diplomaatiliste suhete taastamise 25. aastapäev. Suhete, mis ulatuvad aastasadade taha.

Juba enne iseseisvuse taastamist tegi Taani Eestiga koostööd traditsioonilistest diplomaatilistest kanalitest väljaspool. Taani Kultuuri Instituut Eestis asutati 1990. aastal püüdlusega kultuuri kaudu poliitilist toetust avaldada. Meie kultuuriline teineteisemõistmine ja ühised väärtused lõid tugeva pinnase heaks inimestevaheliseks koostööks, mis kestab elavalt siiani. Demokraatiafondi asutamine rajas platvormi nende ühiste kavatsuste arengule ja jagamisele ning võimaldas Taanil toetada demokraatlikku liikumist Eestis 1980ndate lõpus ja 1990ndate alguses. Näha Eestit oma iseseisvust taastamas oli taanlastele suure rõõmu allikas ning Taani oli teine riik, kes tunnustas Eesti taasiseseisvumist.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto