Sisukord
Uudised
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haigekassa suur auk peideti eelarvesse

4 min lugemist
Töö- ja terviseminister Jevgeni Ossinovski ning rahandusminister Sven Sester möödunud reedel toimunud haigekassa nõukogu koosolekul. FOTO: Liis Treimann

Kui mitmed riigikogu rahanduskomisjoni ja ka haigekassa nõukogu liikmed näevad üllatusena tulnud haigekassa eelarve puudujäägi taga rahandusministri survet tasakaalustatud eelarve suunas, on rahandusministeeriumi seisukoht, et süüdi on haigekassa prognoosid, mis on mitu aastat väärad olnud.

Tellijale Tellijale

«Haigekassa juhid andsid viimati riigikogu rahanduskomisjonile ülevaate oma tegevustest ja finantsseisust selle aasta alguses. Toonaste prognooside kohaselt pidanuks haigekassa tulud ja kulud tasakaalu jõudma 2019. aasta lõpuks. Selles võtmes on eelmisel reedel haigekassa nõukogus avaldatud informatsioon 2016 esimese poolaasta 33 miljoni suurusest miinusest murettekitav,» rääkis riigikogu rahanduskomisjoni esimees Remo Holsmer (RE).

Holsmeri sõnul on haigekassa eelarve puudujäägi puhul küsimus tegelikult veel ka eelarvedistsipliinis ja selle võimalikus rikkumises, kuid täpsemalt seda ta veel kommenteerida ei saa. «Oleme riigikogu poolt numbrid ette andnud ja nii päris ei ole, et lihtsalt 31 miljonit eurot üle kulutatakse,» lausus ta selgituseks.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto