Sisukord
Eesti
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad

4 min lugemist
Siseministeeriumi rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungase kinnitusel muudab miljoni dokumendi registrisse kandmine valdava osa inimeste asjaajamise lihtsamaks, teisalt peab mõni hakkama nüüd isikukoodi vahetama. FOTO: Mihkel Maripuu

Siseministeeriumi alustatud ja 3,8 miljonit eurot maksva suurprojekti raames kantakse rahvastikuregistrisse ja antakse isikukoodid ka inimestele, kellel neid eluajal polnud. Muuhulgas on praeguseks välja koorunud hulk topeltabielusid.

Tellijale Tellijale

Siseministeeriumi rahvastikutoimingute osakonna juhataja Enel Pungase sõnul kantakse 2019. aastaks rahvastikuregistrisse kõik perekonnatoimingud alates 1926. aasta 1. juulist, sest just siis läks perekonnasündmuste üle arve pidamine üle kirikult riigile. Jutt käib sündidest, surmadest, abiellumistest, lahutustest ja nimede muutmistest – kokku umbes neljast miljonist perekonnaseisudokumendist on valdav osa juba varem sisestatud, nüüd kantakse hoogtöö korras sisse viimane miljon. Selleks on palgatud lausa 48 uut inimest.

Nõukogude ajal sai abielluda näiteks Jõgeva rajoonis (praegu on need maakonnad – N. N.), minna seejärel Haapsallu ning naituda seal teistki korda. Perekonnaseisuasutuste vahel puudus infovahetus. Piisas sellest, kui topeltabielluja valetas abiellumise avaldusel, et ta pole abielus. Tempel abiellumise kohta tuli lüüa ka passi, aga osavamatel polügaamikutel õnnestus sellest kõrvale hiilida.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto