Sisukord
Jalgratas
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eestlased kaasatud suurde mängu

3 min lugemist
Risto Usin. FOTO: www.argon18bike.com

Kui usutavaks peate tõika, et eestlasel on võimalus panustada nii nõu kui ka jõuga maailma parima maanteeratturi edusse? Või koguni mitmel maarjamaalasel korraga? Igal juhul ei kuulu see väide utoopia valdkonda, sest augusti alguses liitus maailma maanteeratturite edetabelit (14. augusti seisuga – toim) juhtiv slovakk Peter Sagan Saksa jalgrattaklubiga Bora-Argon 18 (BOA), kus töötavad mehaanikutena eestlased Gerd Kodanik ja Risto Usin. «Jah, praegusel hetkel oleme meie ainukesed, aga eks tuleb loota, et Maarjamaalt on meile järelpõlve tulemas,» kinnitab imepärast fakti ka Usin.

Tellijale Tellijale

Kui usutavaks peate tõika, et eestlasel on võimalus panustada nii nõu kui ka jõuga maailma parima maanteeratturi edusse? Või koguni mitmel maarjamaalasel korraga? Igal juhul ei kuulu see väide utoopia valdkonda, sest augusti alguses liitus maailma maanteeratturite edetabelit (14. augusti seisuga – toim) juhtiv slovakk Peter Sagan  Saksa jalgrattaklubiga Bora-Argon 18 (BOA), kus töötavad mehaanikutena eestlased Gerd Kodanik ja Risto Usin. «Jah, praegusel hetkel oleme meie ainukesed, aga eks tuleb loota, et maarjamaalt on meile järelpõlve tulemas,» kinnitab imepärast fakti ka Usin.

Kogemusi küllaga

Kui igapäevase leiva teenivad Tartust pärit Usin ja Kodanik lauale vastavalt lennukipiloodi ja talunikuna töötades, siis rattamaailmas pole nad sugugi algajad. Neist esimene, 32-aastane Risto Usin, tegeles ratturikarjääriga ligi 13 aastat, sõites seejuures viimased paar hooaega Prantsusmaal erinevates amatöörklubides. Ent saadud koormus tekitas probleeme põlvedega, mistõttu otsustas ta 2005. aastal sadulast maha ronida. Samas jäi alles kirg rataste vastu ning Usin leidis enda jaoks mehaanikuameti. Mis kuulub aga jalgrattamehaaniku töökohustuste hulka? «Ei saaks nimetada mingisuguseid täpseid ülesandeid. Töö profiklubi mehaanikuna on vägagi laiahaardeline,» nentis ta ning rääkis veidi lahti, milles need «seinast seina» tööülesanded seisnevad. «Alates rekkaga sõitmisest kuni ratturite psühholoogilise toetamiseni välja... sinna sisse mahub lisaks kõik ratastesse puutuv!»

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto