Sisukord
Sport
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sangarid tõid Rio ilma kodumaale

2 min lugemist
Andrei Jämsä, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Allar Raja pidulikul vastuvõtul FOTO: Mihkel Maripuu

«Hommikul paistab päike ja õhtul kallab vihma. Paistab, et olümpiasangarid tõid Rio ilma Eestisse kaasa,» teatas Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa kõnes, kus tänas ükshaaval kõiki Eesti sportlasi, kes meile Rio olümpiamängudel 11 esikümnekohta saavutasid.

Tellijale Tellijale

Raekoja platsile olid kohale kutsutud kõik need, kes jõudsid esikuuikusse: epeenaiskonda esindasid Erika Kirpu ja Kristina Kuusk, kohal olid ka Martin Kupper, Gerd Kanter, Heiki Nabi, Rasmus Mägi ja Ksenija Balta. Tammepärjad ulatati aga pronksi võitnud sõudenelikule: Kaspar Taimsoole, Tõnu Endreksonile, Andrei Jämsäle ja Allar Rajale.

Juba pool tundi enne sportlaste vastuvõtu algust pööras ilm tormiks. Tallinna kesklinnas jäi taevas sähvatava välgunoole ja tugeva kõuemürina vahele vaid mõni sekund. Vali kärgatus pani parkivate autode sireenid undama. Võis eeldada, et sellise ilmaga jõuavad Raekoja platsile kangelasi tervitama vaid kõige tulihingelisemad fännid.

Eilne õhtu tõestas, et paduvihm õiget spordisõpra ei heiduta. Mõnisada vihmavarjuga noort ja vana seisid ja ootasid sangareid. Kaasas lapsed, kes tahtsid oma silmaga näha vägilasi, kes olümpial kuue hulka murdsid. Kõik, kes Postimehega oma muljeid jagasid, kinnitasid kui ühest suust, et seitse kohta esimese kuue hulgas on väikese riigi jaoks tohutu saavutus. Võrdluseks: Londonis sai Eesti kolm esikuuiku kohta, Pekingis kaks.

Kui kergejõustiklased, vehklejad ja maadleja olid oma tänusõnad Eesti rahvale edastanud, saabusid vanalinna keskplatsile sõudjad. Kõige ees politseimootorrattad, seejärel läbimärg trummirühm ning kõige lõpus mustad luksusautod koos sõudjatega. Tammepärjad, Raekoja akendest kõlavad fanfaarid, Ott Leplandi esitatud Eesti hümn – kui vihm ei toonud spordifänni ihule külmavärinaid, siis tegi seda kindlasti eelmainitud kompott.

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto