Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
24.08.2016
Eesti Kommunismi ja natsismi ohvrite mälestuspäev Keskerakond riigikogus presidendivalimise surve all (1) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Male Mälumäng Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Siseministeeriumi suurprojekt paljastab mitmenaisepidajad (8) Dilbert Majandus Haigekassa suur auk peideti eelarvesse Majanduse lühiuudised Tervishoiu rahastuse omaosaluse tõusule napib toetust Välismaa Ukraina tähistab iseseisvust, taustaks ägenev konflikt Venemaaga Gülenistide koole leidub ka Soomes Vangide elu hinnaga ehitatud Vorkuta sureb vaikselt välja Salapärane islamivaimulik Fethullah Gülen Välismaa lühiuudised 24.08.2016 Arvamus Søren Kelstrup: 25 aastat tagasi uuendatud liit Eesti ja Taani vahel Ahto Lobjakas: nii tehakse Repsist president (4) Paul Varul: kas põhiseadus lubab valdade ja linnade sundühendamist? (2) Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Postimees 1991. aastal: keegi varastas politseiniku bensiini Juhtkiri: millist presidenti me vajame? (2) Peep Pahv: olümpia – terve riigi asi (1) Mart Raudsaar: bikiinid ja kiirteed Kultuur Kui riigikogu ei suuda presidenti valida, viib see parlamendi prestiiži veelgi alla (20) Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Sport Spordi lühiuudised Edulugu – rahapakkidega spordimaailma suurjõuks Fidži ragbimeeskonna imeline olümpialugu Kas laialivalguv rahastus uputab Soome tippspordi? Sangarid tõid Rio ilma kodumaale Eestlased kaasatud suurde mängu Tarbija Eakate haprus nõuab rohkem tähelepanu AK Soome kuulsaim rokimees: ma ei ole kasutajasõbralik! (1) Tartu Sarisodija rikub nüüd südalinna hooneid (2) Tartu ümbruse koolid üha paisuvad Sekretär vahetub 50 aasta ja 1 päeva järel Linn lööb tapamaja väravad särama Tudengite sügispäevad algavad tänavu kuu aega varem Meelelahutus Koomiks Sudoku

Linn lööb tapamaja väravad särama

2 min lugemist
Tapamaja värava kiviosa korrastamisega oli eile ametis ettevõtte Viimet töötaja Andres Einola. FOTO: Margus Ansu

Pärast pikki aastaid kavandamist on Tartu linn tellinud kunagise Tartu eksporttapamaja uhke väravakompleksi taastamise.  Restaureerida on plaanis kaks sõiduväravat ja nende vahele jääv jalgvärav. Väravakompleks on Võru tänavalt hästi vaadeldav ja asub otse Kastani bussipeatuse juures.

Tellijale Tellijale

Tööd algasid läinud nädalal. Ühe sõiduvärava pooled on juba restaureerimisele viidud, ka jalgvärav. Teine sõiduvärav on veel paigal ja ootab oma aega.

«Varvad jäävad, ovaalsed rõngakesed jäävad, kinnituskonstruktsioon jääb, lukustamissüsteemi püüame taastada,» ütles väravat korrastava ettevõtte Viimet juhataja ja omanik Oleg Kattai. «Hea tava kohaselt paneme väravad hingedele ja need hakkavad lahti käima.»

23.08.2016 25.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto