Sisukord
Arvamus
Postimees
25.08.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Tagakülg Horoskoop Häirekeskus saab abivajaja asukoha täpselt kindlaks teha Ilves saab ametist lahkudes esindusruumid Rüütli kõrvalmajas Savipiipude killud, pühak Ursula ja neitsid, uhmrinui – mida veel leiti? Eesti lühiuudised Esikas Eesti koolid lähevad peagi üle viiele vaheajale Merkel kiitis Eestit pagulaste eest (1) Mailis Reps mõjutamisest: käituge riigimehelikult (3) Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest Majandus majanduse lühiuudised Eestlaste leiutis paneb liiklusmärgid inimeste lähenedes helendama (5) Saaremaa süvasadam ootab kümme aastat hiljem endiselt kruiisilaevu (1) Arvamus Aarne Mäe: kass Arturi kook ja punaparuni mälestuskivi Vahur Kersna: «Ühe mõtte lisaksin siia juurde»* (10) Marek Strandberg ja Katrin Idla: surma hääl – 2058 hertsi (15) Rein Lang: vaidlen Jõksiga (3) Juhtkiri: sadamat ei saa teha nagu idufirmat (1) Postimees 1920. aastal: maa on elu alus Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks Päeva karikatuur: Eesti mäletab Sport Spordi lühiuudised Järeltestimisel põrus veel 11 medalivõitjat Ilmetud kaotused ja halva ajastusega vigastus Koondise üllatusmees Dõmov: minu trump on väga tugev iseloom Ujumiskoondis otsib avalikult uut juhti ja hingamist Hunt ei mõtle, vaid mängib (1) Mida oodata koduselt Otepää laskesuusatamise MMilt? Tarbija Eesti oma maisilabürint ootab seiklejaid Tartu Intellektipuudega inimesed saavad neli uut peremaja Toome nõlva tugimüür tikub lagunema Tammeka igatseb hooaja alguse lennukust Tiia Teppan: vundamenti tuleb laduda põhikoolis Vallad ehitavad ja vuntsivad lasteaedu Karin Bachmann: uued vanad tulijad Riia tänava veeres Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida (1) Pika tänava vana poemaja kõduneb plaani puudumise tõttu (1) Tantsukool alustab sel sügisel suuremana Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest

2 min lugemist
Presidendiloss Kadriorus. FOTO: ­­Toomas Huik

Postimees ja Kanal 2 toovad neljapäeval vaatajateni intervjuud presidendikandidaatide ja ekspertidega ning meenutused eelmistelt valimistelt. Päeva kulminatsioon saabub kell 21, kui saates «Suur presidendidebatt» võtavad mõõtu Marina Kaljurand, Mailis Reps, Allar Jõks, Mart Helme, Siim Kallas ja Eiki Nestor. Otseülekannet on võimalik vaadata nii Kanal 2s kui ka Postimehe veebilehel.

«Suur presidendidebatt» ei koosne ainult kandidaatide väitlemisest, vaid riigipeaks pürgijad pannakse ka ootamatutesse olukordadesse ning stuudioväitlust ergastavad teravad videolülitused. Saade kestab kaks tundi ning seda juhivad Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar ja Kanal 2 telemagasini «Radar» peatoimetaja Marii Karell.

«Tegu on Kanal 2 ja Postimehe esmakordse nii suures mahus tehtud telekoostööga,» rääkis Postimehe peatoimetaja Lauri Hussar.

Debatisaate produtsendi ja kaassaatejuhi Marii Karelli sõnul püüti kandidaatide debatti tuua ka rohkem mängulisi elemente. Nimelt korraldati igale presidendiks pürgijale Hiltoni presidendisviidis kohtumine üllatuskülalisega. Mart Helme vastas istus näiteks Donald Trumpi kehastus ja Marina Kaljurannal tuli asju arutada Siim Kallase peegelpildiga.

«Ehkki rahvas ei saa ise presidenti valida, tahame kõik, et meie president oleks üliinimene, kelle üle uhkust tunda. Eesti inimestele läheb nende president korda. Seepärast üritame saadet teha nii, et see läheks korda kõigile inimestele,» selgitas Karell.

Postimehe veebilehel algab saatepäev juba neljapäeva hommikul kell 11, kui leiab aset «Päevaintervjuu», kus külaliseks ekspeaminister ja endine europarlamendi liige Andres Tarand. Intervjuus vaadatakse tagasi varasematele presidendivalimistele ja kampaaniatele.

Kell 12 algab järgmine otsesaade, kus portaali Poliitika.guru toimetajad Tõnis Leht ja Keit Kasemets lahkavad praegusi valimisi ja seda, milliseid otsuseid võidakse järgmisel nädalal riigikogus teha.

Kell 20.15 algab Postimehe otsesaade «Suure presidendidebati» telgitagustest. Sellele järgneb kell 21 kaks tundi kestev debatisaade. Seejärel võtavad riigipeaks pürgijate debati kokku Poliitika.guru toimetajad Tõnis Leht ja Keit Kasemets.

Tuleva nädala alguses koguneb riigikogu Eesti järgmist presidenti valima.

Saatekava

Kell 11 – «Päevaintervjuu» (külaliseks endine poliitik Andres Tarand)

Kell 12 – «Päevaintervjuu» (külalisteks Poliitika.guru toimetajad Tõnis Leht ja Keit Kasemets)

Kell 20.15 – «Suure presidendidebati» telgitagused

Kell 21 – «Suur presidendidebatt»

Kell 23 – «Ööintervjuu» (külalisteks Poliitika.guru toimetajad Tõnis Leht ja Keit Kasemets)

Seotud lood
24.08.2016 26.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto