Sisukord
Arvamus
Postimees
25.08.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Tagakülg Horoskoop Häirekeskus saab abivajaja asukoha täpselt kindlaks teha Ilves saab ametist lahkudes esindusruumid Rüütli kõrvalmajas Savipiipude killud, pühak Ursula ja neitsid, uhmrinui – mida veel leiti? Eesti lühiuudised Esikas Eesti koolid lähevad peagi üle viiele vaheajale Merkel kiitis Eestit pagulaste eest (1) Mailis Reps mõjutamisest: käituge riigimehelikult (3) Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest Majandus majanduse lühiuudised Eestlaste leiutis paneb liiklusmärgid inimeste lähenedes helendama (5) Saaremaa süvasadam ootab kümme aastat hiljem endiselt kruiisilaevu (1) Arvamus Aarne Mäe: kass Arturi kook ja punaparuni mälestuskivi Vahur Kersna: «Ühe mõtte lisaksin siia juurde»* (10) Marek Strandberg ja Katrin Idla: surma hääl – 2058 hertsi (15) Rein Lang: vaidlen Jõksiga (3) Juhtkiri: sadamat ei saa teha nagu idufirmat (1) Postimees 1920. aastal: maa on elu alus Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks Päeva karikatuur: Eesti mäletab Sport Spordi lühiuudised Järeltestimisel põrus veel 11 medalivõitjat Ilmetud kaotused ja halva ajastusega vigastus Koondise üllatusmees Dõmov: minu trump on väga tugev iseloom Ujumiskoondis otsib avalikult uut juhti ja hingamist Hunt ei mõtle, vaid mängib (1) Mida oodata koduselt Otepää laskesuusatamise MMilt? Tarbija Eesti oma maisilabürint ootab seiklejaid Tartu Intellektipuudega inimesed saavad neli uut peremaja Toome nõlva tugimüür tikub lagunema Tammeka igatseb hooaja alguse lennukust Tiia Teppan: vundamenti tuleb laduda põhikoolis Vallad ehitavad ja vuntsivad lasteaedu Karin Bachmann: uued vanad tulijad Riia tänava veeres Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida (1) Pika tänava vana poemaja kõduneb plaani puudumise tõttu (1) Tantsukool alustab sel sügisel suuremana Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rein Lang: vaidlen Jõksiga

4 min lugemist
Rein Lang. FOTO: Sander Ilvest

Kui riigipeaks valitakse kahte Eesti suuremasse erakonda antipaatiaga suhtuv Allar Jõks, saab presidendi institutsioonist tasakaalustava jõu asemel konfliktne võimukeskus, hoiatab poliitik Rein Lang (Reformierakond).

Tellijale Tellijale

Reformierakonna toetajaid on Eesti ühiskonnas alla kolmandiku valimisõiguslikest. Oleks vale väita, et kaks kolmandikku oleks tema vastu, aga ilmselt ei ole umbes poolel valijatest ka midagi Reformierakonna sõimamise vastu. Teha sellest järeldus, et Jõksi saamist presidendiks toetab üle poole elanikest, oleks aga küll ennatlik.

Jõksi tunded Keskerakonna vastu on veel negatiivsemad. Ka Keskerakonda toetab umbes kolmandik valijatest. Seega võiks eeldada, et Jõks sooviks võimule saades mõjutada peaaegu kaht kolmandikku valijaid kas muutma oma eelistusi või ei kavatse ta nendega arvestada. Väide, et tema ei annaks valitsuse moodustamise õigust automaatselt valimised võitnud erakonna esindajale, viitab pigem teisele võimalusele.

24.08.2016 26.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto