Sisukord
Arvamus
Postimees
25.08.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Tagakülg Horoskoop Häirekeskus saab abivajaja asukoha täpselt kindlaks teha Ilves saab ametist lahkudes esindusruumid Rüütli kõrvalmajas Savipiipude killud, pühak Ursula ja neitsid, uhmrinui – mida veel leiti? Eesti lühiuudised Esikas Eesti koolid lähevad peagi üle viiele vaheajale Merkel kiitis Eestit pagulaste eest (1) Mailis Reps mõjutamisest: käituge riigimehelikult (3) Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest Majandus majanduse lühiuudised Eestlaste leiutis paneb liiklusmärgid inimeste lähenedes helendama (5) Saaremaa süvasadam ootab kümme aastat hiljem endiselt kruiisilaevu (1) Arvamus Aarne Mäe: kass Arturi kook ja punaparuni mälestuskivi Vahur Kersna: «Ühe mõtte lisaksin siia juurde»* (10) Marek Strandberg ja Katrin Idla: surma hääl – 2058 hertsi (15) Rein Lang: vaidlen Jõksiga (3) Juhtkiri: sadamat ei saa teha nagu idufirmat (1) Postimees 1920. aastal: maa on elu alus Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks Päeva karikatuur: Eesti mäletab Sport Spordi lühiuudised Järeltestimisel põrus veel 11 medalivõitjat Ilmetud kaotused ja halva ajastusega vigastus Koondise üllatusmees Dõmov: minu trump on väga tugev iseloom Ujumiskoondis otsib avalikult uut juhti ja hingamist Hunt ei mõtle, vaid mängib (1) Mida oodata koduselt Otepää laskesuusatamise MMilt? Tarbija Eesti oma maisilabürint ootab seiklejaid Tartu Intellektipuudega inimesed saavad neli uut peremaja Toome nõlva tugimüür tikub lagunema Tammeka igatseb hooaja alguse lennukust Tiia Teppan: vundamenti tuleb laduda põhikoolis Vallad ehitavad ja vuntsivad lasteaedu Karin Bachmann: uued vanad tulijad Riia tänava veeres Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida (1) Pika tänava vana poemaja kõduneb plaani puudumise tõttu (1) Tantsukool alustab sel sügisel suuremana Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks

1 min lugemist

Mammi üllatab

Loen ikka mammi mõtteid huviga, kuigi viimasel korral üllatas tema, nii kena ja soliidse daami räige sõnakasutus riigikogu aadressil (Ene Pajula, «Mammi riigikogulastele: lõpetage molutamine, hakake tööle!», PM 22.08). Kuid see polnud ainus üllatus.

Sain teada, et mammi arvates pole meie vabariigis poliitikute seas inimest, kes oleks pädevam Juhan Partsist Euroopa kontrollikotta suunamiseks. Küsiksin lihtsa küsimuse mammilt: «Kui teil, lugupeetud mammi, tuleks valida nt rätsep meeskoorile vormiriietuse õmblemiseks, kas siis leiaksite, et parim valik on mees, kellel ei tulnud pükstegi õmblemine laitmatult välja? Kas inimene, kes ei suutnud kontrollida oma haldusalas toimunut, mistõttu päris arvestatav hulk maksumaksja raha lendas tuulde, maeti kusagile kõrbesse ja haihtus ei tea kuhu Tallinna Sadama kummalistes hangetes, on siis tõesti teie meelest võimeline kontrolliks palju suuremas mastaabis, kui seda on ühe, Euroopa vaatekohast pisikese ministeeriumi tegevusvaldkond?

Aime Kuum, pereringis mamma

Hakkame oblastiks?

Juba ammu enne Artur Talvikut ennustasid geniaalne Marx ja suur Lenin, et helges tulevikus riik kui rahva rõhumise vahend kaob ning vaba ja õnnelik rahvas valitseb ennast ise.

Mina aga kardan, et see rõhumise vahend ise ei kao kuhugi. Kuna esindusdemokraatia on sügavas kriisis, peavad selle kurja juure hävitama müüride okupeerijad, piraadiparteid ja mitmesugused revolutsioonilised rahvaalgatused. Teisalt võib rõhumisest vabanenud vaba ja õnnelik kõrgeima võimu kandja langeda anarhiasse ja tekitada kaose, kuid meil siin pole vaja muret tunda. Kui häda käes, siis abikäsi pole kaugel. Hakkame oblastiks, nagu ütles president Meri. (Selgitus: see on satiir.)

Hillar Kivimets, Tartu

Seotud lood
    24.08.2016 26.08.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto