Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
27.08.2016
Eesti Mälumäng Pretsedent: kohus «surnu» üle (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Dora saadeti Siberisse Tagakülg Eesti lühiuudised Sester nõuab Ossinovskilt haigekassa eelarve taskaalustamist Esikülg 27. august Linnahalli võivad ees oodata paremad päevad Praamide uus piletisüsteem kontrollib autonumbreid ise (1) Majandus Taani õnneuurija: majandusest hoolimata on õnnelikkust taotleda alati võimalik (24) Välismaa Päikese naabertähelt avastati lähim Maa tüüpi planeet (1) Kolumbiat pool sajandit piinanud verine konflikt on lõppemas Korraarmastaja Merkel (5) Merkeli autokolonn langes Prahas rünnaku ohvriks Arvamus Postimees 1931. aastal: kaotud palit! Palutakse tuua kõrtsi. Raul Rebane: seisukoht Eesti taasiseseisvumise ja 20. augusti tähenduse asjus (9) Juhtkiri: kuidas teha õnnelikku riiki (1) Taani õnneuurija: majandusest hoolimata on õnnelikkust taotleda alati võimalik (24) Rossi ränk põrumine (2) Kristiina Ross: eesti keele piiblipilk (2) Põhjamaise näoga baltlane Pehme lemmik taas pildil (2) Päeva karikatuur: tasuta kilekott metsas Jaak Jõerüüt: ametnik, ole inimene, mitte masin! (6) Cätriin Vuks: kilekott või kohuke (5) Kultuur Lõpmatuse lõõskavad miraažid Ajaga võidu kasvanud Metakirjanik Arno Oja vahefiniš Nädala plaat. Drake’i motiiv ja meloodia Snoop Doggi mõrvamüsteerium Siis, kui Eestis oli kõige rohkem rattaid maailmas ühe elaniku kohta Sport Halliku kümme kolmest, kuid vanad mured jäid Meeskonna sümboli vaikne taandumine (1) Kihlveokurat tegutseb taas, süüdlased veel teadmata Andrei Ojamets tagasi Tartus, Järvamaa jahib Laimons Raudseppa AK Taani õnneuurija: majandusest hoolimata on õnnelikkust taotleda alati võimalik (24) Lõpmatuse lõõskavad miraažid Ajaga võidu kasvanud Ants Laaneots: võõrväed Eestis 1990–1994 – aeg, kui meile pakuti siiajäämise eest lennukeid (7) Peeter Langovits: hüvasti, Lenin! Metakirjanik Arno Oja vahefiniš Nädala plaat. Drake’i motiiv ja meloodia Kristiina Ross: eesti keele piiblipilk (2) Valitsus otsib Pokemone Teeme rahval tuju paremaks Jaak Jõerüüt: ametnik, ole inimene, mitte masin! (6) Snoop Doggi mõrvamüsteerium Siis, kui Eestis oli kõige rohkem rattaid maailmas ühe elaniku kohta Arter Suured väikesed rõõmud Kuidas mõjuvad helid Sama diip nagu small-talk Autolugu: Ford Edge. Suur vaikus Rain Rosimannus – tavaline Pokémon (7) Sõiduproov: Hyundai Santa Fe Eesti kõmulisimad ja kalleimad lahutused (1) Linna saabus tivoli! Jalgrattal Tallinnast Tartusse – ja veel väikese ringiga Kurgid kahe tunniga Mediteerida võib ka tantsides Eheda Itaalia jäätise pesa Tallinnas Lauri Leesi: suhelge rohkem noorte ja koertega Lendavad hobused Veini, kreemi ja piisake punki Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kurgid kahe tunniga

8 min lugemist
Leidis õiged kurgid: Juku- Kalle Raid Tallinna keskturul õiget mõõtu kurke otsimas. FOTO: Mihkel Maripuu

Kes siis ei teaks muhedat sõnauljurit, vahedat raadiohäält, teravat kirjameest ja ajalehe KesKus peatoimetajat Juku-Kalle Raidi. Et aga mees on ka suurepärane kulinaar, ei pruugi paljud aimatagi. Oma kokanduslike annete lihtkinnituseks näitab ta ette, kuidas kurgid kilekotis paari tunniga särtsakaks marineeruvad. «Jäävad ägedad ja krõmpsud. Imeline sakuska!» kiidab ta. 

Tellijale Tellijale

Enne, kui kirjamehe Juku-Kalle Raidiga toimetusse püstitatud köögilaual tema kergelt krehvtiseid ja krõmpse kahe-tunni-kurke tegema asume, jalutame mõistagi Tallinna keskturule. Otsime pisemat sorti kurke.

Turg on Juku-Kallele nagu teistele inimestele supermarket. Ja millisele turule minna, sõltub sellest, mida parasjagu vaja on. Teinekord ka sellest, mis tuju on. Kui aga läheb Ukraina või Kaukaasia toidu tegemiseks – ja seda juhtub tema köögis väga tihti –, leiab vajaliku siiski Balti jaama või keskturult. Tal on seal «omad tüübid», kellelt osta näiteks lambaliha. Nõmme turg meeldib Juku-Kallele ka, kuigi hinnad on seal kõrgemad – ent Eesti tädide korjatud marjade poolest peab ta seda eriti nunnuks kohaks. Kalalett on tema arvates kõige parem hoopis Mustamäe turul, seal, kus on Kännu Kukk.

26.08.2016 29.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto