Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
25.08.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Tagakülg Horoskoop Häirekeskus saab abivajaja asukoha täpselt kindlaks teha Ilves saab ametist lahkudes esindusruumid Rüütli kõrvalmajas Savipiipude killud, pühak Ursula ja neitsid, uhmrinui – mida veel leiti? Eesti lühiuudised Esikas Eesti koolid lähevad peagi üle viiele vaheajale Merkel kiitis Eestit pagulaste eest (1) Mailis Reps mõjutamisest: käituge riigimehelikult (3) Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest Majandus majanduse lühiuudised Eestlaste leiutis paneb liiklusmärgid inimeste lähenedes helendama (5) Saaremaa süvasadam ootab kümme aastat hiljem endiselt kruiisilaevu (1) Arvamus Aarne Mäe: kass Arturi kook ja punaparuni mälestuskivi Vahur Kersna: «Ühe mõtte lisaksin siia juurde»* (10) Marek Strandberg ja Katrin Idla: surma hääl – 2058 hertsi (15) Rein Lang: vaidlen Jõksiga (3) Juhtkiri: sadamat ei saa teha nagu idufirmat (1) Postimees 1920. aastal: maa on elu alus Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks Päeva karikatuur: Eesti mäletab Sport Spordi lühiuudised Järeltestimisel põrus veel 11 medalivõitjat Ilmetud kaotused ja halva ajastusega vigastus Koondise üllatusmees Dõmov: minu trump on väga tugev iseloom Ujumiskoondis otsib avalikult uut juhti ja hingamist Hunt ei mõtle, vaid mängib (1) Mida oodata koduselt Otepää laskesuusatamise MMilt? Tarbija Eesti oma maisilabürint ootab seiklejaid Tartu Intellektipuudega inimesed saavad neli uut peremaja Toome nõlva tugimüür tikub lagunema Tammeka igatseb hooaja alguse lennukust Tiia Teppan: vundamenti tuleb laduda põhikoolis Vallad ehitavad ja vuntsivad lasteaedu Karin Bachmann: uued vanad tulijad Riia tänava veeres Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida (1) Pika tänava vana poemaja kõduneb plaani puudumise tõttu (1) Tantsukool alustab sel sügisel suuremana Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida

3 min lugemist
Tartu katoliku kooli direktor Liina Tamm loodab, et leiab veel enne uue kooliaasta algust täiskohaga tööõpetusõpetaja. Vastasel juhul tuleb leppida ühe lahke lapsevanemaga, kes paraku suudab töötada vaid poole kohaga. FOTO: Sille Annuk

Kooliaasta alguseni on jäänud vaid täpselt nädal, kuid enam kui kümnes Tartu- ja Jõgevamaa koolis on veel täitmata ametikohti. Enim tuntakse puudust poiste tööõpetuse õpetajatest. Olgugi et direktorid on optimistlikud, peavad mõned neist sobiva töötaja puudumise korral ise hakkama septembri alguses koolinoortele haamri, höövli ja puuri põhifunktsioone selgeks tegema.

Tellijale Tellijale

Jõgeva põhikooli otsitakse muusika- ja poiste tööõpetuse õpetajat. Muusikaõpetaja leidmise pärast kooli direktor Taisto Liivandi väga suurt muret ei tunne, öeldes, et tal on varuvariant olemas. Keerulisem seis on tööõpetuse õpetajaga. «Ma nii lootsin, et mulle helistab praegu mõni õpetaja, kes tahab meile tööle tulla,» lausus Liivandi nördinult esmaspäeval telefonile vastates.

Liivandi selgitas, et aeg tiksub armutult ning neile pole ühtegi sooviavaldust täitmata ametikohtadele laekunud. Et uuel õppeaastal Jõgeva põhikoolis ikkagi kõik tunnid toimuda saaks, peab direktor läbirääkimisi teiste ümberkaudsete koolide õpetajatega, et saaks mõne osakoormusega pedagoogi ka enda kooli tööle võtta. «Ma olen optimist ja usun, et saame mõnega neist kokkuleppele,» märkis Liivandi.

24.08.2016 26.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto