Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
25.08.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Tagakülg Horoskoop Häirekeskus saab abivajaja asukoha täpselt kindlaks teha Ilves saab ametist lahkudes esindusruumid Rüütli kõrvalmajas Savipiipude killud, pühak Ursula ja neitsid, uhmrinui – mida veel leiti? Eesti lühiuudised Esikas Eesti koolid lähevad peagi üle viiele vaheajale Merkel kiitis Eestit pagulaste eest (1) Mailis Reps mõjutamisest: käituge riigimehelikult (3) Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest Majandus majanduse lühiuudised Eestlaste leiutis paneb liiklusmärgid inimeste lähenedes helendama (5) Saaremaa süvasadam ootab kümme aastat hiljem endiselt kruiisilaevu (1) Arvamus Aarne Mäe: kass Arturi kook ja punaparuni mälestuskivi Vahur Kersna: «Ühe mõtte lisaksin siia juurde»* (10) Marek Strandberg ja Katrin Idla: surma hääl – 2058 hertsi (15) Rein Lang: vaidlen Jõksiga (3) Juhtkiri: sadamat ei saa teha nagu idufirmat (1) Postimees 1920. aastal: maa on elu alus Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks Päeva karikatuur: Eesti mäletab Sport Spordi lühiuudised Järeltestimisel põrus veel 11 medalivõitjat Ilmetud kaotused ja halva ajastusega vigastus Koondise üllatusmees Dõmov: minu trump on väga tugev iseloom Ujumiskoondis otsib avalikult uut juhti ja hingamist Hunt ei mõtle, vaid mängib (1) Mida oodata koduselt Otepää laskesuusatamise MMilt? Tarbija Eesti oma maisilabürint ootab seiklejaid Tartu Intellektipuudega inimesed saavad neli uut peremaja Toome nõlva tugimüür tikub lagunema Tammeka igatseb hooaja alguse lennukust Tiia Teppan: vundamenti tuleb laduda põhikoolis Vallad ehitavad ja vuntsivad lasteaedu Karin Bachmann: uued vanad tulijad Riia tänava veeres Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida (1) Pika tänava vana poemaja kõduneb plaani puudumise tõttu (1) Tantsukool alustab sel sügisel suuremana Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil

2 min lugemist
Tiiu Hanson vaatab nukralt noort õunapuud, mis on vesirottide süül köndiks kuivanud. FOTO: Sille Annuk

Mõisa noored tantsisid siin omal ajal, ohkab Tiiu Hanson Vasulas oma maatükil, mis piirneb Amme jõega. Igapäevaselt Tartus elaval 74-aastasel vanaproual on ohkamiseks tõepoolest põhjust: maapind on täis justkui väikseid pommiauke ja -kraatreid. Need on uuristanud aiapidajate üks suurimaid nuhtlusi vesirott.

Tellijale Tellijale

Kuigi Amme jõe läheduse tõttu on vesirotid ehk mügrid sattunud Hansoni aiamaale pahandust tegema varemgi, siis eriti massiliselt hakkasid nad tembutama umbes kolm aastat tagasi. Nüüdseks on neid juba sellisel hulgal, et Hanson ei näe uute puude või põõsaste istutamisel erilist mõtet – vesirotid pistaks nende juured lihtsalt nahka.

«Nii see on jah, maa on olemas, aga kasutada seda ei saa,» nendib Hanson järjekordset mügri kaeveauku näidates. Vesirottide kihvu on tunda saanud nii õunapuude, mustasõstrapõõsaste, astelpajude kui pojengide juured ning võib öelda, et kuhu näriline kord oma hambad sisse on löönud, sealt enam midagi head loota ei ole. Vaid küüslaugu on mügrid kibedaks põlanud ja seda saab jõe ääres muretult kasvatada.

24.08.2016 26.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto