T, 6.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Merkel kiitis Eestit pagulaste eest

Kadri Veermäe
, toimetaja
Merkel kiitis Eestit pagulaste eest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Angela Merkel külastas koos Taavi Rõivasega Tallinna toomkirikut
Angela Merkel külastas koos Taavi Rõivasega Tallinna toomkirikut Foto: Mihkel Maripuu

Eile ja täna Eestit külastav Saksamaa liidukantsler jõuab oma Euroopa-tuuril kohtuda kokku 15 kolleegiga, et arutada peamiselt küsimusi, mis on seotud Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust, kuid nagu tema pressiesindaja oli varem teada andnud, pole visiitide eesmärk mingitele konkreetsetele kokkulepetele jõuda, vaid pigem kaardistada Euroopa riikides valitsevaid meeleolusid.

Ühtlasi on tegemist ettevalmistusega 16. septembril Slovakkia pealinnas Bratislavas toimuvaks ELi mitteametlikuks tippkohtumiseks, kus osalevad 27 liikmesriiki – britte sinna enam ei oodata. Siiski teatas Merkel eilsel koos Eesti peaministri Taavi Rõivasega antud pressikonverentsil, et kuigi Suurbritannia kodanike otsus oli šokeeriv, oli see nende valik. «Meie, 27 liikmesriiki, peame Euroopa projekti edasi viima ja seda me ka teeme,» ütles Merkel.

Saksa pressiagentuuri DPA teatel otsib Merkel oma ringreisiga ka liitlasi, et teiste eesmärkide kõrval kaitsta omaenda poliitilist tulevikku. Nimelt sõltub ELi teistest riikidest ka see, kui edukaks osutub Merkeli pagulaspoliitika ning see võib omakorda saada hinnangu järgmise aasta sügisel Saksamaal, mil seal toimuvad parlamendivalimised. «Meil on vaja lahendada ühiseid Euroopat puudutavaid küsimusi. Oluline on, et õpiksime üksteist kuulama, et selgelt välja tuua ELi löögijõud,» rõhutas Merkel ka eile.

Märksõnad
Tagasi üles