Sisukord
Eesti
Postimees
25.08.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Palju õnne Tagakülg Horoskoop Häirekeskus saab abivajaja asukoha täpselt kindlaks teha Ilves saab ametist lahkudes esindusruumid Rüütli kõrvalmajas Savipiipude killud, pühak Ursula ja neitsid, uhmrinui – mida veel leiti? Eesti lühiuudised Esikas Eesti koolid lähevad peagi üle viiele vaheajale Merkel kiitis Eestit pagulaste eest (1) Mailis Reps mõjutamisest: käituge riigimehelikult (3) Postimees toob lugejateni erisaated presidendivalimistest Majandus majanduse lühiuudised Eestlaste leiutis paneb liiklusmärgid inimeste lähenedes helendama (5) Saaremaa süvasadam ootab kümme aastat hiljem endiselt kruiisilaevu (1) Arvamus Aarne Mäe: kass Arturi kook ja punaparuni mälestuskivi Vahur Kersna: «Ühe mõtte lisaksin siia juurde»* (10) Marek Strandberg ja Katrin Idla: surma hääl – 2058 hertsi (15) Rein Lang: vaidlen Jõksiga (3) Juhtkiri: sadamat ei saa teha nagu idufirmat (1) Postimees 1920. aastal: maa on elu alus Lugejate kirjad: Mammi üllatab ja Hakkame oblastiks Päeva karikatuur: Eesti mäletab Sport Spordi lühiuudised Järeltestimisel põrus veel 11 medalivõitjat Ilmetud kaotused ja halva ajastusega vigastus Koondise üllatusmees Dõmov: minu trump on väga tugev iseloom Ujumiskoondis otsib avalikult uut juhti ja hingamist Hunt ei mõtle, vaid mängib (1) Mida oodata koduselt Otepää laskesuusatamise MMilt? Tarbija Eesti oma maisilabürint ootab seiklejaid Tartu Intellektipuudega inimesed saavad neli uut peremaja Toome nõlva tugimüür tikub lagunema Tammeka igatseb hooaja alguse lennukust Tiia Teppan: vundamenti tuleb laduda põhikoolis Vallad ehitavad ja vuntsivad lasteaedu Karin Bachmann: uued vanad tulijad Riia tänava veeres Poiste tööõpetuse õpetajat tuleb tikutulega otsida (1) Pika tänava vana poemaja kõduneb plaani puudumise tõttu (1) Tantsukool alustab sel sügisel suuremana Mügrid möllavad mõisnike tantsuplatsil Meelelahutus Koomiks Sudoku

Merkel kiitis Eestit pagulaste eest

2 min lugemist
Angela Merkel külastas koos Taavi Rõivasega Tallinna toomkirikut FOTO: Mihkel Maripuu

Eile ja täna Eestit külastav Saksamaa liidukantsler jõuab oma Euroopa-tuuril kohtuda kokku 15 kolleegiga, et arutada peamiselt küsimusi, mis on seotud Suurbritannia lahkumisega Euroopa Liidust, kuid nagu tema pressiesindaja oli varem teada andnud, pole visiitide eesmärk mingitele konkreetsetele kokkulepetele jõuda, vaid pigem kaardistada Euroopa riikides valitsevaid meeleolusid.

Tellijale Tellijale

Ühtlasi on tegemist ettevalmistusega 16. septembril Slovakkia pealinnas Bratislavas toimuvaks ELi mitteametlikuks tippkohtumiseks, kus osalevad 27 liikmesriiki – britte sinna enam ei oodata. Siiski teatas Merkel eilsel koos Eesti peaministri Taavi Rõivasega antud pressikonverentsil, et kuigi Suurbritannia kodanike otsus oli šokeeriv, oli see nende valik. «Meie, 27 liikmesriiki, peame Euroopa projekti edasi viima ja seda me ka teeme,» ütles Merkel.

Saksa pressiagentuuri DPA teatel otsib Merkel oma ringreisiga ka liitlasi, et teiste eesmärkide kõrval kaitsta omaenda poliitilist tulevikku. Nimelt sõltub ELi teistest riikidest ka see, kui edukaks osutub Merkeli pagulaspoliitika ning see võib omakorda saada hinnangu järgmise aasta sügisel Saksamaal, mil seal toimuvad parlamendivalimised. «Meil on vaja lahendada ühiseid Euroopat puudutavaid küsimusi. Oluline on, et õpiksime üksteist kuulama, et selgelt välja tuua ELi löögijõud,» rõhutas Merkel ka eile.

24.08.2016 26.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto