Sisukord
Eesti
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Komi eestlane unistab tööst Eesti teatris

4 min lugemist
Aastaid Sõktõvkari riikliku akadeemilise draamateatri peakunstnikuna tegutsenud Erih Vilson tunneb vaatamata eesti juurtele, et tema õige maailm on teatritegemine Komimaal. FOTO: Jaanus Piirsalu

Eestlasest poliitvangi poeg Erih Vilson mõtleb siiani aeg-ajalt selle üle, kas ta tegi õigesti, kui ütles ära kunagise kultuuriministri Jaak Alliku kutsele kolida Eestisse. Ja iga kord tuleb järeldusele, et tema õige maailm on teater Komimaal.

Tellijale

«Raamatuid ma eesti keeles lugeda ei saa, aga sellisest lihtsast jutust saan eesti keeles aru ikkagi,» ütleb 55-aastane Vilson. Ta on Komimaa tuntuim teatrikujundaja, Sõktõvkari Riikliku Akadeemilise Draamateatri peakunstnik. See on Venemaa suurima soome-ugri vabariigi tähtsaim ja ka parim teater.

Moskva Suure Teatri pikaaegse peakunstniku Valeri Leventali juures õppinud Vilson teeks hea meelega Eestis vahel tööd, aga siin on ta ilmselgelt ära unustatud, pärast seda kui ta korra 1997. aastal Tallinnas üht lavastust kujundamas käis. Kutsujaks oli loomulikult Allik, kes oli siis kultuuriminister ja tutvunud Vilsoniga pooljuhuslikult aasta varem Komimaal visiidil olles.

25.08.2016 27.08.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto