Sisukord
Reisikirjad
Postimees
26.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Komi eestlane unistab tööst Eesti teatris Nestor: võib-olla valitakse mind esimeses voorus ära (2) Kaupmeestele jääb tasuta kilekottide keeld arusaamatuks (1) Lapsed neelasid kommi asemel alla patarei Tagakülg Eesti vaatab üle oma vastupanuvõime (1) Eesti lühiuudised Kas presidendi perekonnanimi algab K-ga? (1) Tartu prokurör kupatab korduvroolijoodikud trellide taha (3) Majandus Nordea ja DNB liituvad suurimaks Eesti pangaks Arvamus Juhtkiri: meil on Kallas ja meil on Kaljurand…* (11) Margus Paas: miks vaatas nii vähe inimesi Rio olümpiaülekandeid? (9) Päeva karikatuur: kahepäine orav Postimees 1936. aastal: punaarmee tulistas nälgivaid ukrainlasi Matti Maasikas: meil on vähem kui aasta rahvusvahelise küpsuseksamini Andrus Karnau: külmutatud haldusreform Andres Reimer: Balti pangarahva identiteet Kultuur Ei saa me läbi Leeduta (1) Sport Marek Doronin riputab korvpalliketsid varna Spordi lühiuudised Soome koondislane keeldub Kosovoga mängimisest Meistrite liigas loositi alagrupid Dopinguspetsid peavad Norra tegutsemist keelatuks (4) Terror rikkus eestlaste hea võimaluse Eesti tegi väikese edasimineku, aga sellest ei pruugi piisata Kas kiiremad vormelid tähendavad igavat võidusõitu? Kui hirmus tont on olümpiajärgne masendus? (1) Tarbija Vaiksest Hurghada kuurordist Kairo suurlinna melusse Tartu Linnamuuseumis tuleb kooli eel juttu ohutusest Peipsi rannikul hulbivad surnud kalad Lahke linnarahvas annetab moosikeetjatele kuhjade viisi õunu Ühiskonda raputanud peksujuhtum jõudis kohtusse Analüüsid: Tartus napib suurhalli rajamiseks publikut (1) Neli Tartumaa valda on nõus Piirissaare enda rüppe võtma Elistvere loomapark peab homme sünnipäeva Pildid: uuenenud ostukeskus avas külastajatele taas uksed (1) Kooli vana garderoob täitus kappidega Kunstimuuseumi hoidla vahelaed on varisemisohus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaiksest Hurghada kuurordist Kairo suurlinna melusse

4 min lugemist
Keset püramiidi. FOTO: Erakogu

«Never sei never,» ütleb eesti vanasõna, ja küll vanad eestlased juba teavad, mis on õige. Täpselt aasta tagasi lubasime papaga, et ei tule enam kunagi Egiptusesse puhkama, aga võta näpust – siin me nüüd oleme ja teisiti ei saa. 

Tellijale Tellijale

Hurghadas on kõik ikka nii nagu vanasti, ainult selle vahega, et tuntud kuurort on inimtühi. Hotellis aja teisi turiste nagu tikutulega taga, lamamistoolide pärast ei pea mitte kellegagi võitlema ja sööklas saad oma toiduportsu kätte ilma rüselemiseta. Ühesõnaga, siin on nüüd igav! Seepärast otsustasingi teha väikese kõrvalehüppe Hurghadast otse Kairosse, pealegi on patuasi eirata süllekukkunud võimalust külastada oma lähisugulast, kes on Kairos elanud juba poolteist aastat. Millal mul enam järelejäänud elu jooksul avaneb võimalus nautida suurlinna tulesid?

Niisiis, maandusin Kairo lennujaamas ja mulle oli auto koos juhiga vastu saadetud. Et ma teaksin, milline on just minu sohver, hoidis ta kõigi peade kohal suurte trükitähtedega kirjutatud silti «EMA». Eksida polnud võimalik. Sõit lennujaamast poeg Risto koduni ei kestnud tavapäraselt kaua, sest ei olnud trafikut, nagu kinnitas autojuht, kelle nimi oli täiesti juhuslikult Emad.

25.08.2016 27.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto