Sisukord
Autosport
Tänane leht
26.08.2016
Eesti Mälumäng Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Komi eestlane unistab tööst Eesti teatris Nestor: võib-olla valitakse mind esimeses voorus ära (2) Kaupmeestele jääb tasuta kilekottide keeld arusaamatuks (1) Lapsed neelasid kommi asemel alla patarei Tagakülg Eesti vaatab üle oma vastupanuvõime (1) Eesti lühiuudised Kas presidendi perekonnanimi algab K-ga? (1) Tartu prokurör kupatab korduvroolijoodikud trellide taha (3) Majandus Nordea ja DNB liituvad suurimaks Eesti pangaks Arvamus Juhtkiri: meil on Kallas ja meil on Kaljurand…* (11) Margus Paas: miks vaatas nii vähe inimesi Rio olümpiaülekandeid? (9) Päeva karikatuur: kahepäine orav Postimees 1936. aastal: punaarmee tulistas nälgivaid ukrainlasi Matti Maasikas: meil on vähem kui aasta rahvusvahelise küpsuseksamini Andrus Karnau: külmutatud haldusreform Andres Reimer: Balti pangarahva identiteet Kultuur Ei saa me läbi Leeduta (1) Sport Marek Doronin riputab korvpalliketsid varna Spordi lühiuudised Soome koondislane keeldub Kosovoga mängimisest Meistrite liigas loositi alagrupid Dopinguspetsid peavad Norra tegutsemist keelatuks (4) Terror rikkus eestlaste hea võimaluse Eesti tegi väikese edasimineku, aga sellest ei pruugi piisata Kas kiiremad vormelid tähendavad igavat võidusõitu? Kui hirmus tont on olümpiajärgne masendus? (1) Tarbija Vaiksest Hurghada kuurordist Kairo suurlinna melusse Tartu Linnamuuseumis tuleb kooli eel juttu ohutusest Peipsi rannikul hulbivad surnud kalad Lahke linnarahvas annetab moosikeetjatele kuhjade viisi õunu Ühiskonda raputanud peksujuhtum jõudis kohtusse Analüüsid: Tartus napib suurhalli rajamiseks publikut (1) Neli Tartumaa valda on nõus Piirissaare enda rüppe võtma Elistvere loomapark peab homme sünnipäeva Pildid: uuenenud ostukeskus avas külastajatele taas uksed (1) Kooli vana garderoob täitus kappidega Kunstimuuseumi hoidla vahelaed on varisemisohus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas kiiremad vormelid tähendavad igavat võidusõitu?

3 min lugemist
Carlos Sainz FOTO: PATRIK STOLLARZ/AFP

Vormel-1 sari naaseb suvepuhkuselt ning võistluskalendri järjekorras 12. etapp sõidetakse sel nädalavahetusel kuulsal Spa ringrajal. Samal ajal tehakse karussellis ettevalmistusi järgmisel hooajal saabuvateks reeglimuudatusteks, mis tekitavad vormeliinimestes vastakaid arvamusi.

Tellijale Tellijale

Järgmisel hooajal muutub vormelite aerodünaamiline lahendus, mis peaks tagama senisest suurema kiiruse, eelkõige kurvides. Toro Rosso pealiku Franz Tosti hinnangul ei anna see vormelifännidele midagi juurde. «Ma pole päris kindel, et see on õige lähenemine. Vormelid muutuvad küll kurvides kiiremaks, aga publik ei saa kurvides kiirusest aru,» ütles Tost skeptiliselt ning ennustas, et möödasõite hakkame senisest vähem nägema.

Lisaks tutvustatakse 2017. aasta hooajal uusi, senisest laiemaid rehve. Kui 2011. aastal anti Pirellile suunis toota rehvid, mis kestaksid vähem, et suurendada boksipeatuste arvu, siis järgmiseks aastaks valmistatavad 305 mm paksused rehvid on taas vastupidavamad.

25.08.2016 27.08.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto